Aplikacje i ich wykorzystanie w pracy

 

Można powiedzieć, że obecnie aplikacje są niemal częścią naszego życia. Dostęp do nich jest nieograniczony, a ich mnogość przyprawia o zawrót głowy. Aplikacje najczęściej kojarzone są z prostymi programami przygotowanymi specjalnie na smartfony. Zazwyczaj są one pobierane dlatego, że zapewniają łatwy i szybki dostęp do portali społecznościowych. Wśród pozostałych aplikacji dużą ilość pobrań mają także te z grami.

Czy aplikacja może pomóc w zarządzaniu przedsiębiorstwem?

aplikacja SAP HCMPozornie wydawać by się mogło, że nie. W jaki sposób taki prosty i intuicyjny program miałby znaleźć zastosowanie w zarządzaniu? Istnieją jednak aplikacje, które posiadają funkcje do tego niezbędne. Jedną z nich jest aplikacja SAP HCM. Skrót HCM rozwijany jest jako Human Capital Management, czyli zarządzanie kapitałem ludzkim. Aplikacja tego typu znajduje zastosowanie w wielu zadaniach realizowanych przez działy HR. Wspomaga administrowanie zasobów ludzkich, systemu płac, a także pozwala na zarządzane talentami – są to instrumenty niezbędne w zarządzaniu organizacją. Aplikacja ta jest dostępna dla różnego typu przedsiębiorstw, znajdzie zastosowanie zarówno w małej firmie, jak i w dużej organizacji. Korzystanie z niej pozwoli także na budowanie wizerunku firmy jako organizacji nowoczesnej, otwartej na nowe doświadczenia oraz na pracowników.

Ogólna dostępność do tego typu aplikacji świadczy o ich sukcesie – ich pobranie jest możliwe gdy jesteśmy użytkownikami systemu SAP HR, istnieje także dostęp do wersji demo, dzięki której możemy się przekonać, czy dany system się sprawdza. Dzięki aplikacjom do zarządzania kapitałem ludzkim  możemy posiadać informacje odnośnie swojej firmy oraz pracowników w niej zatrudnionych dosłownie w zasięgu ręki – a dokładniej, swojego smartfona.