Dlaczego tak wiele magazynów po wejściu do nich i pierwszym rzucie oka wygląda tak samo? Jest na to bardzo prosta odpowiedź. Każda zarządca korzysta z takich samych mebli do wyposażenia. Regały magazynowe praktycznie wszędzie są takie same, ale po co mają być inne skoro ten model akurat dobrze się sprawdza. Tak samo stoły warsztatowe.

regały półkoweW prawie każdym magazynie pełnią one funkcje biurka starszego magazyniera. Na takim stole taka osoba podpisuje papiery, je śniadanie, pakuje i przygotowuje towar do wysyłki oraz korzysta z komputera. Więc skoro robią tak wszyscy, to po co mamy być inni? Regały półkowe, no raczej w każdym magazynie są potrzebne półki do trzymania materiałów, a co z tego, że sąsiad ma identyczne? Są dobre to każdy z nich korzysta.
Tak samo rzecz wygląda z regałami wspornikowymi. Regały wspornikowe są najlepszym meblem do przechowywania blatów oraz rur. Czy nagle mam zrezygnować z nich, bo mój sąsiad ma takie same? No nie sądzę. Magazyn powinien być jak najbardziej solidnym budynkiem i być jak najlepiej zaopatrzony, żeby przyjąć jak najwięcej towaru, a to, że postronny obywatel wchodzący ma wrażenie: „Kurde, gdzieś już to widziałem” to nie powinno nikogo interesować, tym bardziej, że jest to funkcjonalne i dobrze spełnia swoje przeznaczenie.

Dlatego niech nikt nie rezygnuje z mebli typu regały paletowe, regały półkowe czy regały wspornikowe z jakiegoś błahego powodu.