Ceny orzechów nerkowca

Żeby cieszyć się dobrym zdrowiem i mieć dużo siły, trzeba spożywać odpowiednio zbilansowaną dietę, w której nie brakuje węglowodanów, białek, zdrowych tłuszczów, witamin i składników mineralnych. Poza głównymi posiłkami, dobrze też jeść zdrowe przekąski. 

Jakie właściwości posiadają nerkowce?

orzechy nerkowca cenaDla osób nie dbających o zdrowie, przekąski kojarzą się z czekoladą, chipsami, batonami, czy chrupkami. Poza kaloriami, nie posiadają one w sobie nic wartościowego, więc są to puste kalorie. Zdecydowanie lepiej na przekąskę wybierać zdrowe bakalie, które są smaczne i pełne witamin oraz minerałów. Bardzo zdrowe są orzechy, które choć są kaloryczne, to dostarczają naszemu organizmowi mnóstwo cennych składników. Jeżeli chcemy wybrać słodkie orzechy nerkowca cena ich nie będzie niska, ponieważ większość bakalii ma wysoką cenę z uwagi na ich sposób uprawy i zbioru. Wszystkie orzechy są ręcznie zbierane, a w przypadku orzechów nerkowca, są one jeszcze sprowadzana z Ameryki Południowej, Afryki Środkowej, lub Wietnamu. Są doskonałym dodatkiem do porannego musli, do cista, lub jako samodzielna przekąska między posiłkami. Mają delikatny, słodki smak i jasno beżową barwę. Z orzechów nerkowca można samodzielnie przygotować pyszne masło orzechowe, które nie wymaga już żadnych dodatków. Regularne spożywanie tychże orzechów, pomaga chronić się przed cukrzycą, nadciśnieniu, czy chorobom serca. Ponadto dzięki dużej kaloryczności,, która wynosi ponad 500 kalorii w 100 g, orzechy nerkowca świetnie zaspokajają głód.

Naukowcy zalecają, aby pomimo ich kaloryczności spożywać garść orzechów dziennie, gdyż doskonale wspomagają pracę organizmu i pomagają mu skutecznie walczyć z wieloma chorobami i dolegliwościami. Z pewnością nie jednej osobie zastąpią paczkę chipsów.