Co zabrać na rejs w Chorwacji?

Każdego roku z Polski do Chorwacji wyrusza wiele osób. Każdy chce poleżeć na pięknej i czystej plaży w promieniach ciepłego słońca czy też zanurkować w przezroczystej wodzie, której niestety nie znajdziemy w naszym kraju. Co najlepiej zabrać na taki rejs? W zasadzie nie potrzebujemy wielu ubrań, gdyż cały czas panuje tam świetna pogoda słoneczna i będziemy na pewno potrzebować po prostu stroi kąpielowych. Czasami przy chłodniejszym dniu można założyć na siebie bluzę.

Jak się przygotować na wyjazd do Chorwacji?

rejsy - ChorwacjaNajbardziej będziemy potrzebować czegoś co będzie chronić nas przed słońcem, gdyż temperatura może być bardzo wysoka i warto wtedy chronić swoją głowę. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest po prostu czapka z daszkiem lub jakieś inne nakrycie głowy. Jeżeli wybieramy się z małymi dziećmi to koniecznie musimy zadbać o ich nakrycia na głowę, gdyż ich ciała są bardziej wrażliwe na słońce. Drugim konieczną rzeczą, która będzie nam niezbędna jest oczywiście krem do opalania. Niezależnie czy wybieramy rejsy – Chorwacja czy też będziemy opalać się na plaży, koniecznie musimy nasmarować się kremem do opalania, gdyż bez tego możemy liczyć się z przykrymi konsekwencjami. Na jacht warto zabrać lekkie obubie oraz takie, które jest antypoślizgowe, żebyśmy nie skręcili np. kostki. W takich przypadkach na pokład jachtu również nie zdadzą egzaminu japonki, które w połączeniu z wodą mogą nas doprowadzić do wywrócenia się.

Innym ważnym tematem o którym wiele osób zapomina są leki. Jeśli zażywamy jakieś lekarstwa, które musimy brać codziennie to jak najbardziej warto je ze sobą zabrać do Chorwacji, gdyż tam w aptekach możemy nie zakupić takiego leku, jaki aktualnie przyjmujemy. Na rejs możemy także zabrać własne wyżywienie, ale można również zakupić posiłek podczas rejsu, więc nie będzie to żadnym problemem.