pozycjonowanie

Czy można zarobić umieszczając reklamę na swojej stronie?

Zarabianie w internecie – pozycjonowanie blogów

pozycjonowanieKiedyś prowadzenie bloga było pasją. Ludzie robili to dla hobby, teraz ta cała machina wydaje się być z góry sterowana, a blog, który pamiętamy sprzed 3 lat niczym nie przypomina tego, który jest teraz, chociaż prowadzi go ta sama osoba. Oczywiście wynika to z faktu, że autorzy blogów zmienili się w dyktatorów mody, wystroju wnętrz, czy naszej kuchni.

To działa jak spam, skoro bloger to ma, dlaczego ja nie mogę. Chociaż wydaje nam się, że jesteśmy odporni i takie rzeczy na nas po prostu nie działają, prawda jest zupełnie inna. Każdy w mniejszym lub większym stopniu ulega takim wpływa, a firmy to wykorzystują. Posiadanie własnej strony nie jest już więc hobby tylko staje się możliwością do zarabiania. Skoro pojawiła się tak możliwość, warto zastanowić się, czy warto przyjmować takie oferty i reklamować inne firmy na swoich stronach. Jeśli mamy firmową stronę Internetową sami powinniśmy zadbać o e-marketing i reklamować się na innych portalach. Umieszczanie reklamy na stronie Internetowej firmy świadczy tylko o naszej głupocie. Z drugiej strony mamy blogi. Tutaj sytuacja kształtuje się inaczej. Jeśli faktycznie nasz blog jest dość popularny, codziennie odwiedza go wiele osób, warto zastanowić się na tym, że nie rozpocząć reklamowania innych firm. Jeśli same się zgłaszają i proponują wymierne korzyści to czasem warto spróbować, zwykle jednak zaczyna się od banerów serwisowych. Te nie pozwalają zarabiać ogromnych pieniędzy, ale wciąż są całkiem dobrym początkiem rozwoju naszej ścieśni kariery blogera. Czasem jednak specyfika bloga jest taka, że reklamy są zbędne, a raczej nawet niebezpieczne. Ludzie bardzo szybko reagują, zwłaszcza na artykuły sponsorowane.

Jeśli mamy ogromną ilość czytelników, którzy na serio traktują nasze porady i pewnego dnia zaserwujemy im wpis, który do tej pory się nie pojawił, bo nie tylko z nasz propozycją, jaki produkt użyć, ale również z całą serią zdjęć, to nikt na poważnie nie będzie traktował naszych porad i dostaniemy mało sympatyczną naklejkę sprzedajny bloger, a to znacznie zmniejszy naszą popularność.

 


Więcej o pozycjonowaniu: Pikseo – pozycjonowanie sklepów internetowych