Dbanie o plon truskawek

Truskawki w ogrodzie są naprawdę bardzo oczekiwane przed dorosłych i dzieci. Są pyszne jedzone prosto z krzaka, ale również i dodawane do ciast albo smoothie. Dlatego osoby posiadające ogródki działkowe albo kawałek ogrodu przy domu często decydują się na ich posadzenie. Czy dbanie o rosnące truskawki jest trudne?

Sposoby na dbanie o truskawki

truskawki nawożenieKiedy już podejmiemy decyzję o tym, iż chcemy, aby w naszym ogrodzie zaistniała truskawka musimy zastanowić się czy wiemy jak o nią dbać. Zanim zasadzimy je należy przygotować glebę, aby miała odpowiednie pH. Truskawki nawożenie potrzebują już przed ich zasadzeniem. Inaczej nazywamy to wapnowaniem, które pozwoli z gleby wydobyć najlepsze składniki. Kiedy już gleba będzie gotowa należy zasiać truskawkę. Na wiosnę rozpoczniemy nawadnianie krzaczków truskawek. Musimy robić to regularnie i całkiem obficie, ponieważ truskawki są rośliną, która nie przetrwa w małej ilości wody albo wypuści niezbyt duże i mało smaczne owoce. W przypadku regularnego nawożenia i nawadniania owoce, które zbierzemy latem będą duże i słodkie. Każdy kto ich spróbuje będzie je chwalił. Jeżeli chcemy, aby w kolejnym roku truskawki równie dobrze rosły tuż po zebraniu letniego plonu przygotujmy glebę ponownie. Pozwoli to na kolejny rok z pysznymi owocami, gdyż truskawka jest tak „zaprogramowana”, aby mieć swój schemat rośnięcia tuż po skończeniu kwitnienia. Zapewni nam to ciągłość w rośnięciu truskawek.

Posiadanie grządek z truskawkami w ogrodzie to rewelacyjna myśl. Zapewnią nam one smaczną przekąskę w letnie dni oraz rewelacyjne dodatki do ciast i smoothie. Pamiętajmy tylko, iż przygotowanie truskawek do dobrego plonu zaczyna się zanim je zasadzimy, a w trakcie ich rośnięcia dbajmy o odpowiedni poziom nawodnienia.