Nietolerancja glutenu, alergia na gluten czy celiakia są obecnie coraz powszechniejszymi schorzeniami. I choć wszystkie wiążą się z ograniczeniem lub całkowitą eliminacją glutenu, są całkiem innymi problemami. W każdym razie osoby wymagające diety bezglutenowej mają przed sobą nie lada wyzwanie.

Czym jest bezglutenowa dieta pudełkowa?

dieta pudełkowa bez glutenu w WarszawieOczywiście w sklepach znajdziemy mnóstwo produktów bezglutenowych. Są te, które naturalnie nie zawierają tego składnika, ale także te specjalnie wytworzone z myślą o bezglutenowcach. Niestety charakteryzują się one często zwiększoną zawartością konserwantów. Dlatego też w większych miastach powstała możliwość innego rozwiązania dla osób niemogących spożywać glutenu. Dieta pudełkowa bez glutenu w Warszawie to bardzo popularna usługa. Zwracamy się do indywidualnego dietetyka lub firmy dietetycznej, która sporządza dla nas jadłospis niezawierający glutenu. Określa odpowiednią ilość kalorii, właściwe produkty, godziny posiłków. Otrzymujemy gotowe przepisy na dania, które przygotujemy w 15 do 40 minut. Dodatkowo wiele produktów, z których sporządzamy posiłki. Dokupujemy wyłącznie świeże składniki, jak warzywa, owoce, mięso. Gotowe dania pakujemy w pudełka i możemy wszędzie ze sobą zabierać: do pracy, na dłuższy spacer, do znajomych, którzy akceptują nasze kłopoty zdrowotne i szanują to, że o siebie dbamy i stosujemy odpowiednią dietę.

Przede wszystkim nie bójmy się swoich innych nawyków żywieniowych. Pytajmy w restauracjach o bezglutenowe posiłki, o to, jakie produkty zostały użyte do przygotowania. A jeśli możemy, po prostu nie jadajmy w niesprawdzonych miejscach. Znajdziemy teraz mnóstwo knajpek stworzonych z myślą wyłącznie o osobach z różnymi nietolerancjami. Korzystajmy z nich i absolutnie nie czujmy się z tego powodu gorsi!