Do czego służą komory laminarne?

 

Już od dziecka sprowadzałam do domu bezdomne koty i psy. Zajmowałam się nimi. Przynosiłam bezbronne ptaszki, które wypadły ze swoich gniazdek. Pomagałam swoim podopiecznym dojść do zdrowia. Znalezionym przeze mnie ptaszkom leczyłam złamane skrzydełka, otaczałam moich podopiecznych należytą opieką, a gdy już dochodzili do siebie wypuszczałam znalezione ptaszki na zewnątrz. 

Jak wykorzystywane są komory laminarne?

 komory laminarneKiedy przyszedł moment wybierania kierunku na studia ja wiedziałam czym chcę zajmować się w moim życiu. Od razu po skończeniu mojego wymarzonego kierunku otworzyłam swoją prywatną klinikę weterynaryjną. Podczas mojej pracy spotykałam się z chorobami moich podopiecznych, których nie dało się zdiagnozować na pierwszy rzut oka. Zrobiłam dodatkowe uprawnienia i tak przy moim gabinecie weterynaryjnym otworzyłam laboratorium weterynaryjne. Mając takie laboratorium musiałam zaopatrzyć je w komory laminarne, które pozwolą na odizolowanie mnie szkodliwych substancji. Podczas mojej pracy chcąc odizolować moje stanowisko pracy od otaczającego go środowiska używam komory laminarne ten zabieg ma za zadanie pomóc mi podczas przeprowadzania konkretnego procesu w trakcie badania.  Moje życie podczas przeprowadzania tych procesów także jest narażone na niebezpieczeństwo i tu także z pomocą przychodzą mi komory laminarne. W zakupioną przeze mnie komorę wbudowana jest lampa ultrafioletowa, która dodatkowo wyjaławia przestrzeń roboczą, która znajduje się w jej wnętrzu.

Polecam te komory wszystkim osobą , które muszą pracować w laboratoriach nie tylko weterynaryjnych, ale także laboratoriach biologicznych czy chemicznych.  Komory te zapewniają bezpieczeństwo osobom, które narażone są na kontakt z nieznanymi materiałami, które mogłyby wywołać niepożądane skutki pracy laboranta.