Ostatnio dostałam bardzo smutną wiadomość. Po długiej chorobie odeszła moja ciocia. Nie miała dzieci, żyła skromnie. Jak się okazało jej majątek wcale nie okazał się taki mały. Moja mama jako siostra otrzymała dwa mieszkania, ja natomiast trzy działki budowlane w spadku. Powstało pytanie – co z tym wszystkim zrobić?

Sprzedaż działek budowlanych to dochodowa sprawa

budowlane działki na sprzedaż w ToruniuW grę wchodziła sprzedaż. Ja mimo tego, że jestem młoda kompletnie nie widzę się w domku jednorodzinnym Nie przepadam za sprzątaniem, staram się mieć jak najmniej przedmiotów oraz możliwie jak najmniejszą przestrzeń mieszkalną. Postanowiłam, że sprzedam dwie działki. Wiedziałam, że takie budowlane działki na sprzedaż w Toruniu są dosyć drogie, ponieważ nie ma co się oszukiwać – wiele osób chciało mieszkać w naszym mieście. Zaletą był fakt posiadania studentów, którzy chcieli się osiedlić na stałe o ile otrzymali ciekawe oferty pracy. Poza tym w dzisiejszych czasach każdy dąży do tego, aby posiadać własną domową przestrzeń. Jedną działkę zakupił ode mnie mężczyzna w wieku około sześćdziesięciu lat. Marzyło mu się wybudowanie domu wielopokoleniowego, a moja działka wydawała się wprost do tego idealna. Zapraszał mnie on co jakiś czas, abym mogła oglądać postępy prac. Obiecał mi również, że zaprosi mnie na parapetówkę, gdy dom będzie już wykończony. Drugą działkę sprzedałam deweloperowi. Nie była ona podłączona do sieci, mediów i tak dalej i tak naprawdę nie chciało mi się z tym bawić. Wiedziałam, że deweloper zadba o to, by sprzedać działkę z zyskiem.

Mama sprzedała swoje małe mieszkanko i zamieszkała w tym otrzymanym od cioci. Było słoneczne i miało dobry rozkład. Ja z kolei zostałam na swoim. Jedną działkę budowlaną zostawiłam sobie na zaś. Może kiedyś zmienię zdanie dotyczące własnego domu.