Pięć lat temu urodziła się moja najukochańsza chrześnica. Uwielbiałam ją i bardzo rozpieszczałam, mimo, że moja siostra przed tym protestowała. No ale cóż, dzieciństwo ma się tylko jedno i dzieci trzeba rozpieszczać, zanim poznają cały trud dorastania i dorosłości. Byłam super ciocią, jak to określała mnie moja chrześniaczka. Zawsze jej coś kupowałam ciekawego.

Kasa fiskalna dla dziecka

kasy fiskalne dostępne w ChorzowieUlubioną zabawą małej, był sklep. Ona była sprzedawcą, a ja jej klientką. Sama też kiedyś się tak bawiłam i pamiętam, ile sprawiało mi to radości. Postanowiłam więc kupić jakieś kasy fiskalne dostępne w Chorzowie w sklepie z zabawkami, by mogła spróbować swoich sił na takich poważniejszych automatach. Zawsze chowała tylko zabawowe pieniążki w takiej kasetce. Teraz robią takie zabawki, że imitują praktycznie zupełnie prawdziwe produkty dla dorosłych. Tak samo było z kasą, którą kupiłam dla małej. Miała specjalny czytnik, którym skanowała towary i wtedy pikało, po naciśnięciu. Wklepywała w kasę kwotę, jaką musiałam zapłacić i wyskakiwało jej ile musi mi wydać, gdy dałam na przykład dwadzieścia monet. Szybko się uczyła i przyznam, że był to super pomysł, bo dzięki temu też poprawiła swoje zdolności matematyczne. Czasami pięciolatki nie potrafią nawet liczyć do dziesięciu. Ten mały geniusz odejmował i dodawał już do dwudziestu. Kasa praktycznie cały czas była w ruchu, bo ta zabawa tak ją wciągnęła, że nie chciała bawić się w nic innego. Fajnie, że jej się to podobało, tak jak mnie, gdy byłam mała.

Sama czułam się jak dziecko, gdy mogłam bawić się z małą w sklep. Przypominałam sobie stare czasy beztroski i podziwiałam nowe urządzenia dla dzieci, których za moich czasów niestety nie było. Teraz dzieci mogą praktycznie wszystko, trzeba tylko dać im te możliwości.