Od bardzo niedawna założyłam swoją własną działalność gospodarczą. Zajmuję się tworzeniem form dla wyrobów sztucznych. Ostatnio mam dość spore zmówienie na doniczki różnego kształtu i wielkości. Aby je wykonać muszę mieć odpowiednie formy wytryskowe, by móc nadać odpowiedni kształt moim wyrobom sztucznym. Myślę, że to dochodowy interes. Jak na razie nastawiam się na współpracę z średnimi firmami. Od nich mam dość spore zamówienia. Może kiedyś przejdę na pojedynczego klienta. Ale jak na razie skupiam się na współpracy z innymi firmami. 

Doniczki wytwarzane za pomocą odpowiednich form wtryskowych

formy wtryskowe do tworzyw sztucznychMoje formy wytryskowe są najwyższej jakości. Są wręcz idealne do tworzyw sztucznych. Formy te są mojego projektu. Wzory w tych formach sama wymyśliłam i jak do tej pory schodzą świetnie. Aby wykonać tworzywa sztuczne, trzeba mieć bardzo odporne formy wtryskowe, by mogły znieść wysokie temperatury. Plastik, który stosuję jest najwyższej jakości i aby z niego można było cokolwiek wykonać, trzeba rozpuścić w  wysokie temperaturze. A potem zalać formy wtryskowe do tworzyw sztucznych. Właśnie dlatego formy te muszą być odporne na bardzo wysokie temperatury. Oczywiście od tego mam dwóch pracowników. Ja jestem od zarządzania, robienia projektów, a oni są od wykonywania zamówień. Bardzo dobrze znają się na swojej pracy, zresztą ja też. Czuję się jak ryba w wodzie. Interes idzie znakomicie, przybywa to coraz więcej klientów. Głownie mam zamówienia z kwiaciarni. Gdyż każda z nich chce mieć wyjątkowe doniczki, gdzie klient będzie mógł kupić tylko u nich. Dlatego zamówienie jest indywidulane dla każdego klienta osobno. Nigdy nie sprzedaje tych samych wyrobów. Może dlatego przybywa mi klientów.

Branża w wytwarzaniu produktów z tworzywa sztucznego nie jest pracochłonna i jest dość przyjemna. Tak przynajmniej było ze mną. Formy wtryskowe są tu niezawodne i trzeba o nie dbać, sprawdzać i odpowiednio konserwować, aby posłużyły nam jak najdłużej. Dzięki formą wtryskowym możemy stworzyć świetne rzeczy użytku codziennego i nie tylko.