Każda osoba świadcząca jakiekolwiek usługi we Wrocławiu wie, jak ważna jest odpowiednia promocja i reklama. Bez niej nikt się nie dowie, że istniejemy i wykonujemy zlecenia, choćbyśmy byli w swojej dziedzinie najbardziej utalentowanymi osobami na świecie.

Jak wypromować się jako fotograf?

Fotograf ślubnyDlatego tak ważne są wszelkie okazje do pokazania się przed potencjalnymi klientami. Szczególnie osoby, świadczące usługi artystyczne takie jak fotografia ślubna powinny mieć swoje miejsce na którym będą prezentowały swoje prace. Jak to powinno wyglądać? Na jakich platformach warto się pokazać? Jak się zareklamować? Przede wszystkim fotograf ślubny bazuje na zdjęciach, które musi gdzieś umieścić. Najlepsza do tego będzie własna strona internetowa, na której możemy wstawić dowolną liczbę fotografii w różnych formatach i wybrać sobie szablon, który będzie je jak najlepiej eksponował. Możemy na swoim portalu umieścić wszystkie dane kontaktowe, różne kategorie np. zdjęcia ślubne w studiu, zdjęcia ślubne w terenie, fotografia rodzinna, czy zdjęcia z uroczystości. Dobre pokazanie zdjęć jest bardzo ważne, bo to przecież na ich podstawie swoją opinię będą wydawać nasi potencjalni klienci. Jednak strona internetowa to nie wszystko. Warto jest zapisać się do grup społecznościowych lub na fora o tematyce fotograficznej, na których możemy umieszczać swoje zdjęcia i uzyskać cenne wskazówki od pozostałych użytkowników. Dzięki takim zabiegom mamy darmową reklamę i prezentację zdjęć. Dobrze jest też zapisać się np. do listy fotografów ślubnych na portalach o tematyce weselnej, czy do związku fotografów. Warto zacząć swoją przygodę od fotografowania wesel rodziny i znajomych.

To oni zobaczą nasze zdjęcia z uroczystości i mogą polecić nas innym, dzięki czemu zyskamy nowych klientów. Potem pozostaje nam już tylko czekać na telefony od zainteresowanych naszymi usługami i pakować sprzęt na wesele.