Krzesła są ważnym elementem wyposażenia miejsca pracy, szczególnie jeśli nasza praca w większym stopniu odbywa się w pozycji siedzącej. Bardzo popularnym typem krzeseł przeznaczonych na użytek pracowników są krzesła typu worker, przypominające barowe stołki.

Szeroki obszar zastosowań krzeseł worker

krzesła worker do warsztatówPotocznie zwane krzesłami przemysłowymi, krzesła typu worker nie posiadają oparcia, dzięki czemu w żadnym stopniu nie ograniczają ruchów pracowników. Możliwość obrotu o 180 stopni pozwala na kontrolę wzrokową przestrzeni roboczej, a oparcie na stopy umożliwia przyjęcie wygodnej postawy. Ponadto specjalistyczne krzesła przemysłowe posiadają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu dopasować je można do biurek i wysokich blatów. Plusem takich siedzisk z pewnością jest również to, że nie zajmują sporej ilości miejsca. Najpopularniejszym miejscem użytkowania tego typu krzeseł są oczywiście zakłady przemysłowe. Świetnie nadają się do stworzenia miejsc siedzących stanowisk odpowiedzialnych za kontrolę jakościową produktów schodzących z taśmy produkcyjnej. Idealnie sprawdzą się również krzesła worker do warsztatów stolarskich czy projektowych. Dzięki kółkom na krześle możne się swobodnie poruszać od stanowiska do stanowiska, operując w wielu płaszczyznach. Krzesła te nieocenione okażą się również przy pracy laborantów. Regulacja wysokości umożliwia dostosowanie się do blatu, na którym się pracuje, a także pozwala na wygodne usadowienie się przy mikroskopie.

Podczas wykonywania swojego zawodu, możliwość swobodnego poruszania się na krześle, a także brak ograniczeń ruchowych przydatna może się okazać również fryzjerom oraz dentystom. Coraz częściej krzesła typu worker stanowią także element aranżacyjny barów i restauracji. Świetnie prezentują się one jako siedziska wnętrz industrialnych.