Ile kosztuje ozonowanie pomieszczeń?

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się niewidzialnych zagrożeń w pomieszczeniach, jest ich odkażenie. Jednak która metoda jest najbardziej skuteczna, czy ozonowanie o którym jest tak teraz głośno, można przeprowadzać w domach i mieszkaniach? 

Warszawscy specjaliści od ozonowania domów i mieszkań

ozonowanie pomieszczeń warszawaJednak na początek wyjaśnijmy sobie, czym tak naprawdę jest ozonowanie i na czym polega jego wyjątkowość. Otóż do ozonowania wykorzystywane są ozonatory, czyli urządzenia, które generują ozon. Jest to gaz, który ma silne działanie utleniające, co oznacza, że doskonale nadaje się do odkażania pomieszczeń. Ma właściwości aseptyczne, biobójcze, a także jonizujące. Warto podkreślić, że jest to w stu procentach bezpieczna metoda. Czas zabiegu to z reguły około sześćdziesięciu minut, po jego zakończeniu należy wietrzyć mieszkanie przez około dwadzieścia minut, gdyż jest to czas, kiedy cząsteczki ozonu rozpadają się do postaci tlenu, tracąc tym samym swoje właściwości utleniające. Zatem jeśli zainteresowało nas ozonowanie pomieszczeń Warszawa jest doskonałym miejscem, by je zlecić. Tutejsze firmy dysponują bowiem ekipami sprawnych i wykwalifikowanych pracowników, którzy są wyposażeni w najnowszej generacji ozonatory. Koszt zabiegu jest zróżnicowany, firmy mają też różne stawki, jednak wszystko zależy głównie od metrażu ozonowanej powierzchni. W Warszawie jest kilkanaście firm, które świadczą tego rodzaju usługi i żadna z nich nie może narzekać na brak klientów.

Ozonowanie cieszy się bardzo dużą popularnością, mimo, że nie jest promowane na szeroką skalę. Jednak korzystają z niego ludzie świadomi zagrożeń, jakie stwarzają mikroorganizmy i drobnoustroje. Ozonowanie może służyć również usunięciu nieprzyjemnych zapachów.