Pokój dzienny jest pomieszczeniem wielofunkcyjnym, wymaga więc kilku źródeł światła. W zależności od jego wielkości umieszczamy w nim jeden lub dwa żyrandole. Żyrandole pełnią rolę oświetlenia ogólnego. Kolejne źródło światła umieszczamy nad kącikiem jadalnym.

Wyposażenie magazynów jest bardzo ważne

Kącik jadalny oświetlamy lampą sufitową umieszczoną nad stołem. W salonie przyda się także oświetlenie punktowe. W tej roli dobrze sprawdzają się lampy stołowe lub podłogowe. Dodatkowe źródła światła, czyli na przykład kinkiety posłużą nam do podkreślenia wybranych, najbardziej efektownych miejsc w salonie. Odmiennego oświetlenia wymaga sypialnia. Najlepsze źródła światła w sypialni to punktowe lampki i kinkiety. Przyda się w niej także oświetlenie sufitowe. Oświetlenie umieszczamy także przy stojących przy wezgłowiu łóżka nocnych szafkach. Do sypialni wybieramy lampy, których klosze skierowane są do góry. Możemy zainstalować także oświetlenie halogenowe.

wyposażenie magazynówOświetlenie w sypialni powinno być dyskretne i rozproszone, przy takim świetle znacznie lepiej się wypoczywa. Warto nadmienić, że oświetlenie jest bardzo istotne także w sklepach, czyli w dość specyficznych lokalach o funkcji handlowej. W ich przestrzeni dużą rolę odgrywają także wyposażenie magazynów czyli meble sklepowe, które mogą charakteryzować się mniejszą bądź większą funkcjonalnością. Na pewno jednak każdy właściciel sklepu znajdzie dla siebie odpowiednie modele, pamiętając jednocześnie o specyfice danego lokalu. Do większych sklepów z powodzeniem można wybrać duże, przestrzenne regały, które będą zajmować większą ilość miejsca. Jeśli jednak prowadzimy naprawdę nieduży sklepik, musimy zdecydować się na odpowiednio mniejsze oprzyrządowanie, bo tylko takie sprawdzi się w swojej roli, spełniając nasze oczekiwania. Należy pamiętać o tym, aby oświetlenie obejmowało swoim zasięgiem także meble. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie się nam poruszać po sklepowej przestrzeni, obsługując potencjalnych klientów. Jak widać, oświetlenie jest naprawdę bardzo istotną kwestią w każdym sklepie.