W każdym domu powstają ścieki i każdy inwestor musi przewidzieć, w jaki sposób będzie się ich pozbywał. Jednym z najskuteczniejszych i najbardziej popularnych rozwiązań jest zainstalowanie szamba betonowego, które będzie zbiornikiem na ścieki. Zanim zdecydujemy się na wybór odpowiedniego szamba, to powinniśmy dokładnie określić, jaki ma być rodzaj i wielkość zbiornika.

Kiedy zainstalować szambo w domu jednorodzinnym?

porządne zbiorniki na szamboSzambo potrzebne nam jest już w momencie, kiedy w domu pojawią się pierwsi mieszkańcy. Powinniśmy dokładnie określić, ile ścieków w ciągu miesiąca będziemy produkować, aby wybrać odpowiednią wielkość zbiornika na szambo. Nowoczesne i porządne zbiorniki na szambo są idealnym rozwiązaniem do domów jednorodzinnych, a także na działki letniskowe. W przypadku gdy nie będziemy używać zbiornika na szambo, to powinniśmy je oczyścić. Takie zadanie musimy zawsze wykonać, gdy posiadamy szambo na działce letniskowej, gdzie korzystamy z niego tylko w okresach letnich. Zbiorniki betonowe mogą nam również posłużyć na deszczówkę, a także gnojowicę lub gnojówkę. Fachowcy, którzy doskonale wiedzą jak dokonać prawidłowego montażu przyjadą na naszą działkę i zainstalują szambo. Dokonaj oni również odpowiedniej izolacji, aby wszystko było bardzo szczelne. Szambo najczęściej wyposażone jest w płyty włazowe, które umożliwiają wyciąganie nieczystości. Najtańsze są szamba jednokomorowe, ale zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zbiornik na szambo dwukomorowe.

Sami nie będziemy w stanie przetransportować ze zbiornika na naszą działkę, ponieważ najczęściej taki zbiornik waży około dwie tony. Do transportu takiego zbiornika na szambo powinniśmy wykorzystać specjalistyczny sprzęt. Do umieszczenia zbiornika w wykopie również będziemy potrzebować hydraulicznego dźwigu samochodowego.