Odpowiednia temperatura w naszym domu to gwarancja, że po pierwsze budynek przez długie lata będzie w dobrej kondycji, nie pojawi się grzyb, ani inne nieciekawe istoty, a ponadto rachunki będą akceptowalne, a my oczywiście zdrowsi, bo odpowiednia temperatura to klucz do sukcesu. Osoby mieszkające w blokach, zwłaszcza na ostatnich piętrach dobrze wiedzą, czym jest upał w środku lata.

Zainwestuj w izolację!

izolacja poddasza piankąPromienie słoneczne wydają się nie mieć końca, a temperatura w domu jest bardzo nieznośna. Problem ten dotyczy również domów jednorodzinnych z poddaszem. Zimną natomiast pojawia się kwestia przenikającego zimna. Znowu im wyżej, tym chłodniej, szybciej się wyziębia. Jak sobie radzić, zwłaszcza, jeśli chcemy wyremontować poddasze i w nim zamieszkać, a obawiamy się, że po prostu będzie to niemożliwe ze względu na męczące temperatury, zarówno zimą, jak i latem? Przede wszystkim istotną rolę odkrywa ocieplenie i odpowiednia izolacja poddasza pianką. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są izolacje natryskowe. Dzięki nim szybko i łatwo ocieplimy poddasze. Oczywiście nie można zapominać o wełnie, czy innych materiałach ocieplających. Skoro już ociepliliśmy poddasze pozostają nam jeszcze kwestie okien i doprowadzenia instalacji grzewczej, co w starszych domach nie jest tak oczywiste. Oczywiście jest jeszcze komin, ale on nie zapewni nam odpowiedniego ciepła. Jeśli uda się nam załatwić wszystkie te kwestie pozostaje tylko tynkowanie. Jeśli każdy krok w procesie ocieplania został wykonany poprawnie, możemy być spokojni, na pewno temperatura na naszym poddaszu będzie odpowiednia. Zimą może być odrobinę chłodniej, dlatego warto zainwestować w większe grzejniki. Latem promienie słońca na pewno będą nagrzewały blaszany dach, ale możemy skutecznie chłodzić się wiatrakami lub klimatyzacją. Oczywiście takie dostosowanie poddasza nie należy do najtańszych, musimy liczyć się z tym, że będzie do spory wydatek, zwłaszcza, jeśli jednocześnie wymieniamy cały dach.

Takie prace są bardzo męczące również dal domowników, gdyż odgłosy remontu roznoszą się po całym domu. Jednak wszystko rekompensowane jest przez wynik końcowy, czyli piękny, wspaniale urządzony pokój lub nawet kilka pokoi, z których można podziwiać gwiazdy.