Jakie ma zastosowanie ładowaczka czołowa?

 

Praca w gospodarstwie rolnym wymaga użycia wielu specjalistycznych narzędzi. Bez tego rolnik nie był by w stanie wykonać wielu ciężkich i fizycznych prac. Jednym z takich narzędzi jest ładowaczka czołowa.

Jaki wybrać maszynę do prac rolnych?

ładowacz czołowy cenaŁadowaczka czołowa to urządzenie do prac w samym gospodarstwie jak i wokół niego. Przeznaczone są do małych i dużych ciągników rolniczych. Służy głównie do rozładunku i załadunku towaru. Konstrukcja ładowacza maksymalnie waży ok. 780 kg. Wysokość podnoszenia ładowacza wysięgnika wynieść może nawet 4m. Wraz z ciągnikiem ładowacz czołowy cena może udźwignąć nawet 3t. Pozwala na zwiększenie wydajności prac w gospodarstwie rolnym. Rolnicy wybierając sprzęt tego typu zwrócić powinni uwagę na jakość i zastosowanie. Istnieje wiele rodzajów modeli i kolorów ładowaczki czołowej. Ładowaczki te zazwyczaj zbudowane są z ze stali nierdzewnej, a powłoka lakiernika jest nakładana metodą proszkową zapewniając maksymalną ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych. Osprzęt ładowaczka czołowego może być połączony z min. widłami do obornika, do bel i słomy okrągłych, do palet, czerpakiem szczękowym do materiałów sypkich, spychacza, wycinakiem do kiszonki itp.. Ładowaczka jest wyposażona w sprzęt hydrauliczny pozwalając na ruch w płaszczyźnie pionowej. Producenci produkują specjalistyczne siłowniki hydrauliczne posiadające dodatkowe zespoły: podnoszące, chwytające, obracające itp.. Do prac z ładowaczką czołową używa się joysticka.

Ładowaczka czołowa pozwala na komfortową pracę, jest łatwa w montażu i demontażu z ciągnika rolniczego. Ciągnik wraz z ładowaczką powinna stanowić uniwersalne rozwiązane w trakcie prac w gospodarstwie rolnym. Ważne by przy wyborze ładowaczki wybrać taką, która pasuje do ciągnika a nie na odwrót.