Kiedy naprawa okien jest opłacalna?

 

Nasze okna zawsze w trakcie eksploatacji zużywają się i dlatego tracą swoje właściwości izolacyjne. Dlatego w takich sytuacjach bardzo często decydujemy się na wymianę albo naprawę naszych starych okien. Najbardziej opłaca się naprawiać okna, które mają zaledwie kilka lat, ponieważ najczęściej powstają w nich drobne usterki.

Czy warto naprawić stare okno?

naprawa okien w PoznaniuSerwis do naszych okien powinniśmy wezwać w sytuacji, kiedy wykryjemy, że okna działają niewłaściwe i mogą wymagać naprawy, ale również regulacji. Żeby nasze okna działały prawidłowo przez wiele lat, to powinniśmy przede wszystkim dokonywać regularnej konserwacji. Możemy wezwać fachowców, dla których naprawa okien w Poznaniu jest rzeczą codzienną. Na początek sprawdzę oni, w jakim stanie są nasze okna i doradzą nam czy naprawa będzie opłacalna, czy też lepiej zainwestować pieniądze w zakup nowych okien. Musimy również dobrze przemyśleć sprawę w starych drewnianych okien, ponieważ niektóre da się uratować. Jest to bardzo ważne w przypadku kiedy mamy stary zabytkowy dom i okna zamawialiśmy na wymiar. Ich wymiana będzie dla nas bardzo kosztowna i dlatego, jeśli jest to możliwe, to powinniśmy zdecydować się na początek na naprawę. Najpopularniejsze na polskim rynku są obecnie okna plastikowe, ale również coraz więcej osób decyduje się na to, aby zakupić okna drewniane. Zawsze, kiedy decydujemy się na naprawę naszych starych okien, to możemy również dokonać przemalowania ich na dowolnie wybrany kolor.

Nigdy nie powinniśmy zdecydować się na zakup najtańszych okien, ponieważ ich współczynnik przenikania ciepła jest bardzo wysoki i dlatego po pewnym czasie mogą odbiegać od panujących norm. Dlatego, kiedy decydujemy się na zakup okien, to powinniśmy zwrócić uwagę na ich wymiary oraz cenę, a także wygląd i parametry techniczne.