Kilka pomysłów na lepsze fotografie w plenerze

Plener ślubny to sesja fotograficzna, która chyba już na dobre wpisała się w kanon pamiątkowych zdjęć z tego ważnego dnia. Sakramentalne „TAK” powiemy przecież raz w życiu, dlatego chcemy, aby najważniejsze momenty z tego szczególnego dnia prezentowały się na kliszy perfekcyjnie, oddając moment chwili i zapisując w kadrze towarzyszące emocje.

5 sposobów na kreatywne zdjęcia ślubne

fotografia ślubna bydgoszczPodczas przygotowań do sesji plenerowej powinniśmy przede wszystkim kierować się praktycznością. O tyle, o ile w studio możemy pozwolić sobie na pewnego rodzaju dowolność pod względem dostępu do rekwizytów, to w przypadku zdjęć w ruinach zabytkowego zamku, ujęć na plaży z zachodem słońca w tle czy w otoczeniu leśnych drzew będziemy praktycznie w ciągłym ruchu. Chyba każdy z nas przeglądając zdjęcia w Internecie zatrzymał się przy fotografiach, w których zastosowano ciekawe efekty oświetleniowe. Jednym z najprostszych sposobów na uzyskanie refleksów w kadrze może być zrobienie flary np. za pomocą latarki w smartfonie, którą będziemy przykładać do obiektywu w taki sposób, aby uzyskać interesujące, klimatyczne rezultaty. Drugim pomysłem na ciekawe zabiegi w trakcie sesji plenerowej z zastosowaniem telefonu może być stworzenie odbicia z ekranu- w ten sposób uzyskamy nie tylko alternatywę wielokrotnej ekspozycji, ale również odbijemy światło i efektownie doświetlimy ujęcie portretowe pary młodej. Jeżeli interesuje nas profesjonalna fotografia ślubna Bydgoszcz to miejsce, w którym nie tylko znajdziemy wielu doświadczonych fotografów, ale również intrygujące pomysły na plener śluby w miejscach takich jak np. Exploseum. Trzecim sposobem na kreatywne ujęcia może być zabranie lusterka, które zastosujemy np. przy zbliżeniach, a chcąc zapewnić sobie niecodzienne, bajkowe wręcz ujęcia makro wystarczy odwrócić obiektyw!

Czasami aby dodać klimatu swoim fotografiom wystarczy przyłożyć coś przed obiektyw- mogą to być liście, lampki led lub cokolwiek innego, co w interesujący sposób rozmyje się na fotografii. Ujęcia portretowe zazwyczaj wykonuje się za pomocą obiektywów stałoogniskowych o wartościach 50 lub 85mm, dlatego wszystko to, co przyłożymy bezpośrednio przed soczewką pozwoli nam uzyskać ciekawe efekty na zdjęciach.