Obecnie banki na całym świecie mogą zacząć liczyć na wzrost przychodów, ponieważ wszystkie znaki ekonomiczne na niebie i ziemi mówią o zakończeniu recesji. Globalny kryzys finansowy dotknął wszystkie kraje, zaś te z najbardziej niedorozwiniętym lub patologicznie zarządzanym sektorem bankowym, ucierpiały w sposób najdrastyczniejszy. Wśród tych krajów wymienić trzeba USA, gdzie skala bankructwa społeczeństwa szybko przeniosła się na banki i doprowadziła do upadku największych z nich.

Różne rodzaje kredytów, w tym kredy konsolidacyjny

kredyt konsolidacyjnyKredyty hipoteczne okazały się zmorą nie tylko tych, którzy nagle przestali być zdolni do regulowania comiesięcznych rat, ale także dla banków, które nagle skończyły bez pieniędzy i bez szans na opłacalną sprzedaż przejętych domów. Nieruchomości zaczęło przybywać, a banki nagle stanęły przed faktem braku aktywów do pokrycia swojego własnego funkcjonowania.
Dzisiaj sytuacja nie jest już tak opłakana, ale ustawodawcy oraz organy nadzorujące rynek finansowy o wiele bardziej przyglądają się działaniom banków. Sprawdzają dokładnie, czy banki przestrzegają rekomendacji rozpatrując wnioski kredytowe klientów. Do tej pory rywalizujący o każdego klienta banki chętnie przymykały oko na braki formalne czy zbyt duże zadłużenie klienta, licząc przede wszystkim na zyski ze sprzedania mu kolejnej pożyczki.
Dzisiaj, już po recesji, zdecydowanie bardziej pilnują się zarówno banki, ale także klienci, którzy wreszcie zrozumieli, że nie jest w ich interesie posiadanie tak licznych aktywnych kredytów. Coraz częściej klienci składają więc wnioski o popularny i korzystny dla wszystkich stron kredyt konsolidacyjny. Jego główną zaletą jest możliwość natychmiastowej spłaty wszystkich pozostałych zobowiązań i zamianę różnych rat w jedną wspólną płatność na rzecz nowego banku.
Takie rozwiązanie często idzie w parze z możliwością obniżenia oprocentowania na całym kredycie, a także dodatkowego wydłużenia okresu kredytowania.

W ten sposób wysokość raty może zostać obniżona w ramach nowej umowy konsolidacyjnej nawet o dwadzieścia lub trzydzieści procent. Jedno proste rozwiązanie i wizyta w banku jest więc w stanie bardzo skutecznie rozwiązać większość problemów finansowych gospodarstwa domowego, albo przynajmniej pozwala odetchnąć z większym spokojem w trudniejszym okresie życia.