Polskie miasta są coraz czystsze. Ma na to wpływ kilka czynników. Zwiększyła sie na pewno świadomość społeczeństwa na temat dbania o środowisko. Kolejna rzecz, dość prozaiczna, to zwiększona ilość koszy na śmieci zamontowanych w miejscach, gdzie wcześniej ich nie było. 

Dodatkowe kosze w lasach mają pomóc zachować czystość 

kosze uliczneNajbardziej narażone na zaśmiecenie są miejsca, które powinny służyć naszemy wypoczynkowi i relakowi. Parki, okolice jezior i lasy- to tam najczęściej spotykamy przykry widok dzikich wysypisk śmieci. Jedna z firm, produkujących kosze uliczne, postanowiła zrobić coś w kierunku zmiany sytuacji miejsc zielonych miast i okolic. Spacerując po parku czy lesie, coraz częściej możemy natknąć sią na kosze na śmieci. Przy wjazdach na ścieżki leśne stanęły też przyjemne dla oka duże kontenery, gdzie mieszkańcy mogą spokojnie wurzucić zbędne meble, sprzęt czy cokolwiek innego, co zawadza im w domach. Pojawienie się pojemników od razu sprawiło, że widać wyraźną poprawę w ilości odpadków zalegających na łąkach czy w rowach. Teraz tylko trzeba liczyć na inteligentną współpracę ze strony przeciętnego Kowalskiego. Bardzo dobrze, że już w szkołach i przedszkolach uświadamia sie najmłodszych co do zachowywania czystości w miejscach publicznych. Wszyscy musimy nauczyć się traktować świat zewnętrzny jak własne podwórko. Dodatkowe kosze na śmieci na pewno pomogą i ułatwią zachowywanie porządku, jednak reszta należy już do nas. 

Miejsca zielone, takie jak parki, lasy czy okolice jezior często zamieniają sie w nieprzyjemne dzikie wysypiska śmieci. Na szczęście coraz częściej pojawiają się w tych miejscach pojemniki, do których można wrzucać odpadki. Możemy też w świadomości społeczeństwa zaobserwować pozytywną tendencję do utrzymywania czystości.