Lampy wykorzystujące diody elektroluminescecnyjne

Coraz więcej osób podczas remontu pomieszczeń decyduje się na wymianę opraw świetlnych. Jest to spowodowane zmianą podejścia oraz rozwojem technologicznym w tej dziedzinie. Obecnie najbardziej powszechnymi źródłami światła są bowiem te bazujące na diodach elektroluminescencyjnych. Pozwalają one znacznie obniżyć zapotrzebowanie na energię oraz trwałość takich rozwiązań.

Montaż natynkowy opraw świetlnych

aluminiowa natynkowa lampa ledJest to bardzo ważne. W porównaniu do tradycyjnych źródeł żarnikowych, źródła LED-owe charakteryzują się znacznie większą niezawodnością działania oraz większą wydajnością. Jednym z najczęściej spotykanych rozwiązań jest aluminiowa natynkowa lampa led, która w zależności od zastosowanych rozwiązań może być montowana wewnętrznie lub zewnętrznie. Aluminium, z którego wykonana jest obudowa cechuje się dużą wytrzymałością mechaniczną oraz niską wagą co sprawia, że może być z powodzeniem wykorzystane do tworzenia różnych kształtów i gabarytów. Podczas wyboru lampy należy szczególną uwagę zwrócić na strumień świetlny który jest przez nią generowany jak i również na temperaturę barwową światła. Kolejnym ważnym zagadnieniem jest rodzaj zasilania (napięcie stałe czy przemienne). Niektóre lampy posiadają bowiem w swojej strukturze układ elektroniczny, który zamienia napięcie stałe na przemienne i odwrotnie. Niemniej większość dostępnych na rynku rozwiązań jest zasilanych bezpośrednio z sieci 230 V AC. Jak już wcześniej wspomniano takie oprawy mogą być montowane zarówno wewnątrz budynków jak i również na zewnątrz.

W zależności od zapotrzebowania uwagę należy zwrócić na stopień szczelności obudowy przed wnikaniem wody czy ciał stałych. Jeśli lampa ma być narażona na promieniowanie słoneczne jej obudowa powinna być tak wykonana żeby w trakcie eksploatacji nie powstały uszkodzenia oraz odbarwienia. Oprawy można bez problemu kupić zarówno w punktach stacjonarnych jak i również za pośrednictwem Internetu.