Metalowe siatki leśne

Dzikie zwierzęta niekiedy potrafią narobić bardzo dużo szkód. Głównie tyczą się one szkód związanych z rolnictwem. W związku z tym bardzo ważne jest by się przed takimi zwierzętami skutecznie chronić. Jednym z najlepszych rozwiązań jest montowanie ogrodzeń. W przypadku ochrony naszych upraw nie muszą być to ogrodzenia bardzo estetyczne. 

Siatki do ogrodzenia upraw

leśne siatki ogrodzenioweMieszkając w pobliżu lasów lub nawet łąk jesteśmy narażeni na częste wizyty dzikich zwierząt, które poszukują pożywienia na naszych podwórkach. Mimo tego, że chyba każdy z nas lubi widok saren i jeleni to jednak niekiedy zwierzęta te powodują sporo strat w uprawach. Rozwiązaniem mogą być leśne siatki ogrodzeniowe, które służą do budowy ogrodzenia. Siatki tego typu występują w różnych wersjach. Najczęściej różnią się one głównie wysokością. Najczęściej spotykaną siatką leśną są te o wysokości 1.5 metra. W wielu przypadkach taka siatka jest jednak niezbyt wystarczająca i zwierzęta są w stanie przez nią przeskoczyć. Właśnie z tego powodu zaczęto produkować również siatki dużo wyższe. Obecnie najwyższą ze spotykanych siatek leśnych są te osiągające nawet 3 metry. Leśne siatki ogrodzeniowe wyróżniają się również tym, że posiadają bardzo duże oczka u góry a bardzo drobne na dole siatki. Takie rozwiązanie skutecznie chroni nasze uprawy zarówno przed dużymi osobnikami jak i tymi, które chcą dostać się do naszych roślin od strony podłoża.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa wiele osób postanawia siatkę ogrodzeniową wkopać w ziemię. Najczęściej jest ona wkopywana nie głębiej niż na 30 centymetrów. Druty, z których zbudowana jest leśna siatka ogrodzeniowa są metalowe ale spotkać można wersje ocynkowane. Taka cienka warstwa cynku skutecznie chroni naszą siatkę przed wpływem korozji.