Metka jako swoisty podpis autora

Tworząc nowy produkt, w tym na przykład oryginalne ubranie, pragniemy aby świat wiedział o naszym autorstwie i to doceniał. W przypadku ubrań warto zastosować metki odzieżowe, które można wyprodukować na wiele sposobów i są one naszym podpisem na ubraniu. Warto, aby podpis ten był równie oryginalny co sam produkt. 

Metkowanie odzieży – jak to działa?

metki odzieżoweWykorzystywanie metek odzieżowych do oznaczenia swojej marki na ubraniu jest sposobem na to, aby zaznaczyć swój udział w produkcji danego produktu. Metki odzieżowe występują w różnych formach, choć klasycznie kojarzymy je z kawałek odstającego z ubrania materiału. To są metki żakardowe i są jednym z wielu typów metek odzieżowych. Wyróżniamy też metki odzieżowe flexowe, które są jednokolorowe i są naklejone na ubranie z użyciem wysokiej temperatury. Metki drukowane, jak sama nazwa mówi, są nadrukowane na ubranie, przez co charakteryzują się trwałością i odpornością na czynniki zewnętrzne, takie jak pranie. Istnieją też bliźniacze do żakardowych metki poliestrowe, a jedyne co je odróżnia, to rodzaj użytego materiału. Wykorzystany materiał, to jeden z ważnych cech metki, która ma za zadanie sygnować nasz produkt. Ważne jest też, aby metka przyciągała uwagę treścią i kolorem, a przede wszystkim – musi zawierać istotne informacje, takie jak skład i informacje dla alergików.

Samo stworzenie produktu jest ważne, ale równie ważne jest jego podpisanie naszym nazwiskiem lub marką. Metki odzieżowe chronią nas przed niechcianym wykorzystaniem naszego pomysłu przez innych ludzi, ale też są sposobem na to, aby pokazać potencjalnemu klientowi kim jesteśmy i na ile profesjonalnie podchodzimy do produktu. Projektując lub szyjąc ubranie warto więc zastanowić się nad projektem samej metki.