Jestem niewielkim przedsiębiorcą, który ma swoje pokoje do wynajęcia w niewielkim miasteczku. Biznes sam w sobie nie jest trudny do prowadzenia. Trochę reklamy, trochę inwestycji w odpowiedni standard i jakoś to się kręci.

Pechowe usługi rachunkowe w Toruniu

usługi rachunkowe w toruniuWiadomo, że nie jest to jakieś szałowe przedsięwzięcie jednak idzie trochę zarobić. Tak to w tym biznesie bywa, że raz jest lepiej raz gorzej. Najlepiej jest latem, tym bardziej że moje pokoje znajdują się nad samym jeziorem. Jednak z racji, że się nie znam na tym, to postanowiłem wynająć kogoś, kto zajmie się finansami mojej firmy. Wpisałem więc w internet frazę usługi rachunkowe Toruń i wyskoczyło mi kilka ofert. Ja z racji, że kokosów nie zarabiałem postanowiłem skorzystać z tego najtańszego. Obiecywał gruszki na wierzbie, że ogarnie wszystko tak jak się należy i nie będę musiał się niczym przejmować, bo księgowość on ma w jednym palcu. Usługi księgowe to jednak nie plac zabaw albo cyrk i od Twojej pracy zależy to, czy ktoś będzie miał spokój od skarbówki, pracowników itd. Miałem nadzieję, że to biuro rachunkowe tak zrobi, żeby rzeczywiście tak było. Okazało się jednak całkowicie inaczej. Okazało się, że człowiek ten nie miał bladego pojęcia na temat o którym chciał pouczać mnie, mimo że znał się tak samo jak ja, tylko przeczytał więcej artykułów w internecie.

Po kilku nieprzyjemnych sytuacjach zdążyłem rozwiązać z nim umowę, zanim na dobre namieszał w moich finansach. Nie wszyscy mieli tyle szczęścia i znam kilka osób, które teraz procesują się z tą osobą za narobienie wielkich problemów finansowo prawnych.