W miniony weekend na naszym lokalnym stadionie odbyły się puchar w biegach przez płotki na dystansie 400 metrów. Zawody obywały się przy pięknej pogodzie, przez co zawodnicy bili rekordy okrążenie za okrążeniem co bardzo zachwycało kibiców. Pomocne w ustalaniu czasów był nowoczesny pomiar czasu, który nie odbywał się droga tradycyjną tylko przez nowoczesne elektroniczne urządzenia.

Elektroniczny czas na zawodach

pomiar czasu elektronicznieZawody były od samego początku bardzo ekscytujące tym bardziej, że już w kwalifikacjach padł rekord Polski. Czas zawodników na bieżąco był wyświetlany na wielkich telebimach a wszystko rejestrowane przez najnowocześniejsze czujniki, które zawodnicy mieli zainstalowane w swoich butach, przez co pomiar czasu elektronicznie mógł być robiony bardzo dokładnie. Rzadko już gdzie używa się starych stoperów, które każdy na pewno kojarzy ze szkół, które to mierzyły nam czas gdy biegaliśmy na dystansie 100 metrów. Przy dzisiejszych wymaganiach i dokładności mają one zbyt duży margines błędu, na co nie można sobie pozwolić na największych imprezach biegowych. System do mierzenia czasu elektronicznie powstał w głowie jednego ze znanych biegaczy, który zawsze miał zamiłowanie do elektroniki i podsunął nowatorki pomysł, który jak się okazał spodobał się większości nie tylko i zawodnikom, ale i kibicom. Nowy pomiar czas ułatwi pracę sędziów gdyż wszystko będzie zautomatyzowane.

Na ostatnich zawodach było wiele więcej sędziów, gdyż każdy miał przydzieloną swoją indywidualną grupę, której mierzył czas i musiała zdawać z tego szczegółowy raport. Dzięki nowemu systemowi pomiaru czasu stanie się jeszcze bardziej dokładniejszy, także nie będzie już żadnej mowy o pomyłce czy sfałszowania wyniku, gdyż wszystko jest zapisywane elektronicznie i dokładnie zapisywane.