Nowoczesne skutery inwalidzkie

Klasyczne wózki inwalidzkie powoli odchodzą do lamusa, bo coraz częściej można spotkać inwalidę na modelu napędzanym elektrycznie. To znacznie odciąża mięśnie rąk i pozwala na komfortową jazdę po każdej nawierzchni. Choć ich cena jest wysoka, to nie brakuje chętnych.

Bezpieczne skutery dla inwalidy

skuter wózek inwalidzkiJazda po ulicach miasta bywa niebezpieczna, ponieważ pojazdy poruszają się z dużymi prędkościami. Pasami bocznymi mogą się przemieszczać skutery inwalidzkie, które rozpędzają się w zależności od modelu, do prędkości w przedziale od piętnastu do nawet trzydziestu kilometrów na godzinę. Skuter wózek inwalidzki  jest bardzo przydany osobie, która ma problemy z poruszaniem się z różnych względów. Dzięki niemu może się stać bardziej samodzielna i niezależna od pomocy osób trzecich. Skuter można zostawić na parkingu, lub w garażu i nie będzie on zabierał dużo miejsca, ponieważ jest bardzo kompaktowy. Jego wymiary to zaledwie siedemdziesiąt centymetrów szerokości i sto czterdzieści dwa centymetry długości. Waży niecałe sto siedemdziesiąt kilogramów, a jego maksymalne obciążenie to sto osiemdziesiąt kilogramów łącznie z bagażami. Wózek inwalidzki, który jest napędzany prądem elektrycznym, posiada dwa wydajne akumulatory, wymagające ładowania po przejechaniu sześćdziesięciu kilometrów. Maksymalny czas ładowania wynosi od sześciu do ośmiu godzin. Każdy inwalida bez problemu wsiądzie na skuter, ponieważ posiada obrotowy i regulowany fotel z odsuwanymi podłokietnikami. Kierowanie nim jest bardzo proste i lekkie.

Dla inwalidy taki skuter jest alternatywą dla specjalnie zamawianych pojazdów przeznaczonych do przewożenia osób niepełnosprawnych. Użytkowanie takiego pojazdu jest bardzo tanie, ponieważ jedyny koszt jaki ponosimy, to koszt prądu elektrycznego potrzebnego do naładowania akumulatora.