Nowoczesne szkolenie scrum – dlaczego warto?

Kilka miesięcy temu zostałam kierowniczką w profesjonalnej firmie informatycznej zajmującej się oprogramowaniem komputerowym dla firm, instytucji oraz osób prywatnych. W związku z tym szef postanowił zorganizować dla mnie oraz innych osób z kadry kierowniczej szkolenie scrum prowadzone przez wykwalifikowanego trenera. Na początku nie wiedziałam, o czym to będzie i jakie będą założenia tego szkolenia.

Założenia Scrum a efektywność pracy

Scrum Master Beata NowakowskaGeneralnie chodziło głównie o zarządzanie. Wcześniej sama wiedziałam co nieco na ten temat, ponieważ skończyłam studia z zarządzania, ale wcześniej nie spotkałam się z tak nowoczesnymi metodami opierającymi się na ścisłej współpracy między klientem a firmą wdrożeniową. W dzień szkolenia Scrum Master Beata Nowakowska zaczęła opowiadać o etapach projektu i jego realizacji. Omówione były w sposób bardzo szczegółowy poszczególne te etapy i działania, którymi powinniśmy się kierować. I już w tym momencie mogłam stwierdzić, że warto było wziąć udział w tym szkoleniu, bo wiedziałam czym powinnam się kierować. Najważniejsza była kontrola danego produktu oraz zmniejszenie wszelkich formalności, których przecież nikt nie lubi, a w szczególności klienci chcący posiadać dane oprogramowanie. Po samym szkoleniu scrum postawiłam na o wiele bardziej szybszą realizację projektu, a dodatkowo – skuteczną. Najważniejsze jest zadowolenie klienta i dobre relacje z nim. Dziś mogę stwierdzić iż szkolenie to sprawiło, że podniosłam wydajność swoją i swojej grupy co wpłynęło na pozytywne wyniki.

Dziś posiadam ogromną wiedzę na temat zarządzania i co najważniejsze – potrafię ją wykorzystywać w praktyce. Potrafię się porozumieć z grupą, klientem i działać efektywniej. Ciesze się, że miałam okazję uczestniczyć w szkoleniu scrum za co jestem wdzięczna mojemu pracodawcy. W końcu od zawsze stawiałam na rozwój i samoorganizację.