W zabieganej, zapracowanej i pełnej stresów codzienności, każdy z nas potrzebuje chwili spokoju i odpoczynku. Teraz nie wystarczy już kanapa, koc i telewizor. Oczekujemy czegoś więcej. Triumfy od kilku lat święcą salony SPA, pozwalające na kompleksowy odpoczynek naszym wszystkim zmysłom. Nie zawsze jednak jest tak, że mamy czas (i siły), aby wybrać się do takiego salonu.

elektrody tens emsWówczas prostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z dobrodziejstw techniki dostępnych od ręki. Takie właśnie są urządzenia masujące. Ich dostępność na rynku jest bardzo szeroka, a rodzaj wybranego sprzętu zależy już tylko od zasobności naszego portfela. Możemy wybierać więc w modelach standardowych, przenośnych, w pełni wyposażonych. Z powodzeniem możemy kupić również urządzenia stworzone do masowania danych partii ciała: barków, stóp, a nawet oczu.
Dużą popularnością cieszą się także elektrody tens ems, które z koeli są dość mało kosztowne. Występują w wielu rozmiarach i kształtach i mimo tego, że są żywotne tylko przez jakiś czas, doskonale dopasowują się do nierównych powierzchni ciała. Elektrody wykorzystywane są do terapii przeciwbólowej oraz nerwowo-mięśniowej.
Sprzęt masujący to również łóżka nefrytowe, choć istnieją także inne produkty im podobne. Są to maty nefrytowe czy masażery oraz bransoletki. Maty stworzono w celu przyniesienia ulgi kręgosłupowi. To właśnie kamienie nefrytowe w temperaturze powyżej 40 stopni emitują promieniowanie podczerwone mające zbawienny wpływ na polepszenie krążenia, generując poprawę materii czy zmniejszając ogólne dolegliwości bólowe. Z powodzeniem przyspieszą również proces gojenia się ran, a co ważne, może z takich urządzeń korzystać niemal wszędzie, nie tylko w domu, ale i w pracy czy aucie.

To, że o zdrowie warto dbać, powinien wiedzieć każdy. Ważne, by dopasować możliwości portfela do tego, z jakich urządzeń czy gadżetów będziemy korzystać. I nigdy, przenigdy nie można bagatelizować bólu. Ten, nieleczony, doprowadzić może do wielu poważniejszych konsekwencji. A nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać, niż leczyć.