Teraz mam dosyć dużo czasu wolnego i rano oglądam najczęściej telewizję śniadaniową. Mam oczywiście swoich ulubionych prowadzących i ulubione tematy jakie są tam poruszane. Jednak muszę zauważyć, że jest tam także wiele stałych punktów.

Odchudzanie i ćwiczenia

odchudzanieI jednym z nich są na przykład ćwiczenia wykonywane przez różne osoby. To chyba dobrze, że telewizja propaguje zdrowy styl życia i pokazuje te właśnie ćwiczenia. Ja się tylko zastanawiam nad tym czy rzeczywiście ktoś przed telewizorem na to czeka i wtedy ćwiczy razem z nimi. No nie wiem ja raczej w taki sposób bym się raczej nie zdecydowała. Chociaż może gdym planowała jakieś odchudzanie to może wypróbowałabym jakieś ćwiczenia przed pójściem na profesjonalną siłownię. przecież na siłowni jest trener personalny, który chyba najlepiej doradzi jak ćwiczyć i jak często. Każdy jest jednak inny i nie ma chyba uniwersalnych ćwiczeń dla każdego. A trener osobisty wie najlepiej jak pokierować żeby było dobrze. Przede wszystkim na siłowni jest układany trening personalny indywidualnie. Wiem coś na ten temat bo sama kiedyś chodziłam na siłownię do Krakowa i tam trener ułożył dla mnie trening funkcjonalny, z którego byłam bardzo zadowolona. Na tą siłownię chodziłam z koleżanką. I chociaż wydawało mi się, że mamy podobne problemy z wagą to okazało się, że to jest nieprawda. Ona miała ułożony zupełnie inny trening specjalnie dla niej. Bo jednak każdy jest inny i potrzebuje czegoś innego. Jednak jeśli chodzi o te programy w telewizji śniadaniowej to uważam, że i tak dobrze że przynajmniej jest pokazywana ta aktywność fizyczna.

Bo jeśli kogoś to zmusi do tego żeby zszedł z kanapy i zaczął się ruszać to też jest już jakiś sukces. Ja lubię też popatrzeć na te kolorowe stroje do ćwiczeń bo tu moda też się zmienia.

Więcej na zacznijcwiczyc.pl