Odpowiednia karma dla psa

Decydując się na pojawienie się w naszym domu nowego czworonoga, często chcemy dowiedzieć się jak najwięcej na temat jego potrzeb żywieniowych. Do wyboru mamy bardzo wiele możliwości. Zarówno karmy suche, mokre jak i dieta z surowego mięsa może okazać się idealnym wyborem dla naszego psa. Na co się zdecydować?

Karmy suche, mokre czy barf? 

barf karmaKażdy typ żywienia psów ma swoich zwolenników i przeciwników. Każdy sposób ma dobre i złe strony. Czasem bardzo wrażliwi opiekunowie niechętnie podchodzą do karmienia surowym mięsem. Niektórzy właściciele decydują się na żywienie wegetariańskie swoich psów, co niestety nie wychodzi zwierzakom zwykle na zdrowie. Zdarzają się bardzo wybredne psy, jak również często można spotkać się z nietolerancją bądź alergią na różne typy mięsa. W takim przypadku warto dietę psa skonsultować z lekarzem weterynarii specjalizującym się w żywieniu zwierząt. Dla takich psów polecane są karmy monoproteinowe, oparte na jednym typie mięsa. Psi układ trawienia przystosowany jest do przyjmowania produktów odzwierzęcych. By utrzymać psa w dobrej kondycji musimy zapewnić mu dostęp do wartościowego pożywienia. Czy to barf karma mokra, czy przede wszystkim sucha, pies musi mieć także zapewnioną świeżą wodę do picia. Dobrze zbilansowana dieta zapewni zdrowie i długie życie dla naszego przyjaciela z dala od weterynarza, do którego psy idą zazwyczaj bardzo niechętnie. Nie zapominamy przy tym oczywiście o obowiązkowych szczepieniach.

Gdy wybierzemy już najlepszy sposób żywienia naszego pupila musimy poddawać go ciągłym obserwacjom, czy dana dieta mu służy, w jakiej kondycji jest jego okrywa włosowa i zdrowie. Jeśli coś podlega naszym wątpliwościom, nie należy zwlekać z wizytą u lekarza weterynarii. Zdrowo odżywiony pies odwdzięczy się nam całym sercem.