Odzież to nasza druga skóra. Dlatego też, w szczególności jeśli jest to odzież robocza warto zadbać o to, by była ona nie tylko wygodna i nieograniczająca swobodnego wykonywania ruchów. Drugą ważną kwestią jest fakt, żeby robocza odzież dopasowana była do specyfiki wykonywanej przez nas pracy i warunków w jakich najczęściej zdarza nam się pracować.

Jaką wybrać i dlaczego nie należy oszczędzać na odzieży roboczej?

koszule flanelowe roboczeZakup odzieży pracowniczej nie jest z reguły tanim wydatkiem. Warto jednak na niej nie oszczędzać, ze względu na fakt, że należy ona do rzeczy chroniących zarówno nas w pracy przed drobnymi wypadkami, jak i również odpowiada ona za ochronę naszego zdrowia, na przykład podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych w jakich przychodzi nam pracować. Do najważniejszych kwestii przy wyborze odzieży jest specyfika materiałów z jakich jest ona wykonana. Pod kurtkę najlepsza opcją jest wybór ciepłej i lekkiej koszuli flanelowej, która jest jednocześnie zarówno bardzo ciepła, jak i także przewiewna i daje skórze swobodnie oddychać. Kolejną kwestią jest dobór właściwej kurtki  – jeśli pracujemy na zewnątrz warto zdecydować się na solidną kurtkę przeciwdeszczową, która zapewni nam ochronę w trakcie opadów deszczu i śniegu oraz także przed porywistym wiatrem. Warto także rozważyć zakup oraz właściwości jakie niosą ze sobą kombinezony robocze – są przede wszystkim wygodnym elementem odzieży, który chroni całe nasze ciało. W przypadku pracy w warunkach w których mamy kontakt z pyłami czy szkodliwymi substancjami nie należy rezygnować z masek przeciwpyłowych. Są ochroną dla dróg oddechowych oraz twarzy.

Właściwy dobór odzieży roboczej jest bardzo ważny. Warto nie zaniedbywać tej kwestii i skompletować strój, który będzie jednocześnie stanowił ochronę w pracy, jak i był wygodny oraz uwzględniający zmieniające się w naszej warunki (jak na przykład pracę na zewnątrz czy kontakt z szkodliwymi substancjami).

Więcej znajdziesz na sklep.aspil.pl