Opieka na starszymi osobami

Niestety po dwudziestu siedmiu latach zakład pracy, w którym dotychczas pracowałam poszedł do likwidacji. Zostałam bez pracy i musiałam czegoś poszukać. Wprawdzie miałam sporo oszczędności oraz dostałam sporą odprawę, jednakże musiałam dorobić jeszcze sporo do mojej emerytury. Postanowiłam, iż szybko znajdę zatrudnienie.

Praca jako opiekun dla osób starszych

profesjonalna opiekunka osoby starszej - niemcyNiestety rzeczywistość na rynku pracy wcale nie była taka przychylna. Generalnie szukałam wszędzie i we wszystkich możliwych sektorach. Mijały tygodnie i nadal nie znalazłam nic konkretnego. Któregoś dnia zobaczyłam bardzo atrakcyjne ogłoszenia nazwane – profesjonalna opiekunka osoby starszej – niemcy. Zadzwoniłam pod wskazany numer. Miła pani zaczęła tłumaczyć mi na czym praca miałaby polegać. Chodziło tutaj o regularne wyjazdy do Niemiec, ewentualnie do Holandii lub Finlandii. Pracowałabym tam w oparciu o umowę niemiecką, co jest bardzo dobrą wiadomością, ponieważ miałabym zapewnione wszystkie świadczenia niemieckie, która jak wiadomo są znacznie wyższe niż te w Polsce. Byłam już na początku bardzo zachwycona taką propozycją. Ponadto wypłata, którą mi zaoferowano była bardzo wysoka. Pomyślałam, ze na pewno mogłabym tam bardzo dużo zarobić. Zakwaterowania oraz wyżywienie także było zagwarantowane. Była to bardzo dobra oferta. Potem przeszłyśmy do wymagać w owej pracy. Przede wszystkim, trzeba było tutaj opiekować się osobą starszą lub też niepełnosprawną w dużym stopniu. Wymagany był także język albo niemiecki, albo angielski.

Generalnie znam bardzo dobrze oba te języki, dlatego też pomyślałam, że warto będzie spróbować i pojechać do takiej pracy. Moim dodatkowym atutem było to, iż miałam już do czynienia z opieką nad osobą starszą zarówno w przypadku moich rodziców jak i teściów.