Oryginalne tusze i ich zamienniki

Właściciele swojego sprzętu drukującego bardzo często zastanawiają się jakiego wyboru powinni dokonać. Kupić oryginalny toner, ale drogi czy też może tańszy zamiennik? Wiele osób zadaje sobie to pytanie. Jedni wybierają oryginalne tonery inni zamienniki.

Zamienniki oryginalnych tonerów – czy są gorsze od oryginalnych?

Wielu producentówtoner cb435a zamiennik drukarek próbuje przekonać swoich klientów, aby nie kupowali oni zamienników tonerów do swojego sprzętu, ponieważ bardzo często nie spełniają one swoich funkcji po wyjęciu ich z opakowania lub się rozszczelniają w czasie pracy a w skutek tego przeciekają zalewając najważniejsze elementy urządzenia. Jednak czy to prawda czy zwykły chwyt marketingowy, aby zachęcić klienta do kupna droższego, ale oryginalnego tuszu? Sama posiadam drukarkę i od samego początku kupuję toner cb435a zamiennik, który wcale nie odbiega jakościowo od tych oryginalnych. Jeszcze nigdy nie zdarzyła mi się sytuacja, w której toner by przeciekał czy pomijały w druku jeden z kolorów lub w sposób nieprawidłowy mieszały kolory. Zarówno używając oryginalnych tonerów jak i zamienników możemy osiągnąć tą samą wysoką jakość druku, niezależnie od tego czy są to dokumenty do pracy czy zwykłe teksty. Poza tym zamienniki są o wiele tańsze, dzięki czemu w ciągu roku możemy sporo zaoszczędzić i bardzo często zdarza się, że możemy wydrukować o kilkadziesiąt procent stron więcej niż w przypadku oryginalnych tuszy, które mają małą pojemność.

Te osoby, których nie stać na oryginalne tonery powinny wybrać zamienniki, które są tańsze a wcale nie są gorsze jakościowo. W przypadku oryginalnych tonerów ich cena jest wysoka, ponieważ większość ceny stanowi opłata za markę a nie za produkt. Oprócz zamienników możemy również wybrać tonery regenerowane, które są odnawiane i ponownie napełniane.