Ozdobne panele kompozytowe

Panele gipsowe – to nie tylko ozdoby, choć niezaprzeczalnie (po założeniu) takie są. Panele pełnią też inne ważne funkcje, jak np. wyciszenie i ocieplenie pomieszczenia. Mogą być także wodoodporne, z przeznaczeniem do montowania w kuchniach i łazienkach. Dają piękny, trójwymiarowy wzór i optycznie mogą powiększać pomieszczenie.

Wygoda i ozdoba paneli gipsowych

panele Loft SystemWszystkie panele Loft System posiadają mocny i bardzo wyrazisty design. Te panele można tak montować, aby uzyskały swoistą trójwymiarowość i tworzyły niebanalne wzory na naszej ścianie, czy suficie. Panele są wodoodporne, więc można śmiało montować je zarówno w kuchni, jak i w łazience. Panele wykonane są z utwardzonego kompozytu na bazie gipsu. Wzmacniane są włóknem szklanym, oraz siatką wzmacniającą, przez co są niezwykle odporne na uszkodzenia. Jak wiadomo – sam gips jest kruchy, więc te dodatki w postaci włókna szklanego i siatki wzmacniającej, czynią je wyjątkowo atrakcyjnymi nie tylko pod względem ich piękna wykonania, ale także odporności na różne czynniki zewnętrzne. Panele mogą mieć różne wzory, oraz barwy. Są przeważnie malowane na jeden kolor, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby były różnobarwne, co uczyni je jeszcze bardziej atrakcyjnymi. Na zamontowanych panelach można używać zaprawek (do maskowania nierówności), oraz samemu postarać się o odpowiedni kolor. Najczęściej jest tak, że kupujemy surowe panele (są tańsze) i malujemy je po zamontowaniu na kolor, który nam najbardziej odpowiada.

Panele z przeznaczeniem do montowania na powierzchniach płaskich mogą całkowicie odmienić każde pomieszczenie. Nabiera ono swoistego klimatu, oraz „przy okazji” – przy odpowiednim ich zamontowaniu – pomieszczenie może się wizualnie powiększyć, co zapewne będzie bardzo atrakcyjne.