Mieszkanie na wsi, lub po prostu posiadanie własnego ogrodu i drzew w tym ogrodzie wiąże się z wieloma dodatkowymi obowiązkami. Grabienie liści, malowanie pni wapnem żeby nie popękały i przycinanie uschniętych gałęzi to tylko niewielka część tego co czeka nas przy drzewkach owocowych.

Siatka na orzechy z własnego ogrodu

siatka do pakowania orzechówJak wiadomo, owoce z drzewa same się nie zbiorą i musi zrobić to człowiek. Należy też pamiętać o odpowiedniej porze na dokonywanie zbiorów, ponieważ każdy owoc dojrzewa w innym okresie. Orzechy włoskie najczęściej spadają w okolicach września. W porównaniu do innych owoców, mają one na tyle twardą skorupkę, że nie musimy się martwić o to, aby się nie potłukły przy spadaniu. Co więcej, mogą one leżeć w trawie nawet przez parę tygodni, co nie spowoduje, że zgniją. Nie musimy więc zrywać ich bezpośrednio z drzewa, możemy po prostu poczekać aż spadną i pozbierać z ziemi. Siatka do pakowania orzechów będzie tutaj sporym ułatwieniem, ponieważ spowoduje, że nie będziemy musieli każdego orzecha z osobna zanosić do miejsca, w którym będziemy je składować. Struktura takiej siatki sprawi też, że powietrze dotrze do owoców, a co za tym idzie, szybciej one wyschną. Mokre mogłyby bowiem, po jakimś czasie, zgnić, czego chcielibyśmy uniknąć. Istotnym jest też fakt, że bez względu na to, czy mamy dużo do zbierania, czy mało, możemy spokojnie użyć do tego tej właśnie siatki. Nie rozerwie się ona przy dużej ilości orzechów, a jeśli będzie ich za mało to z pewnością będziemy mogli dosypać je kiedy indziej.

Praca przy zbiorach owoców nie jest łatwa. Można sobie jednak pomagać używając najróżniejszych przyrządów. Jednym z nich, z pewnością, będzie siatka przeznaczona do zbiorów orzechów. Ułatwia ona pracę i powoduje, że zbiory się nie psują.