Pierwsze rowerki dla dzieci

Rower to bardzo ciekawa forma przemieszczania się dla dorosłych i niezwykle ciekawa rozrywka dla dzieci, które w ten sposób odbierają właśnie jazdę na rowerze. Jak się okazuje ich przygodę rowerową mogą już zacząć od bardzo wczesnych lat korzystając ze specjalnego, przeznaczonego dla nich sprzętu.

Rowerek biegowy dla dwuletniego dziecka

rowerki biegowe dla dwulatkaDziecko już w wieku dwóch lat ma odpowiednie predyspozycje, aby ćwiczyć równowagę na rowerze. Nie mówię tutaj oczywiście o pedałowaniu, gdyż dziecko w tym wieku może nie mieć tyle siły, aby za pomocą pedałów poruszać rowerem. Dla tej kategorii wiekowej jest jednak skonstruowany tak zwany rower biegowy. Taki sprzęt nie posiada pedałów, a ruch generuje się odpychając nogami od ziemi. Wszystkie rowerki biegowe dla dwulatka ćwiczą w ten sposób jego koordynacje i zmysł równowagi pozwalając w późniejszym okresie sprawnie poruszać się na większym rowerze, bez konieczności ponownego ćwiczenia równowagi. Dobra praca na rowerze biegowym w tym wieku zaowocuje na pewno lepszymi wynikami w przyszłości. Rowerki biegowe, jak to produkty przeznaczone dla dzieci charakteryzują się ciekawą, kolorową konstrukcją, która na pewno będzie się wydawała atrakcyjna dla naszych maluchów. Jako dodatki można dokupić do rowerków także koszyczki, trąbki, czy też nawet lusterka. Uatrakcyjnią one czas spędzony na rowerze i sprawią, że dziecko będzie na nim spędzało znacznie więcej czasu, z korzyścią oczywiście dla jego zdrowia i rozwoju.

Z czasem dziecko będzie chciało przesiąść się na większy rower i tutaj przyda się całe doświadczenie, które zdobyło do tej pory na biegówce. Ja jestem pełnym zwolennikiem aktywności dziecka na rowerze już od najmłodszych lat i jak widzimy ten wiek posiada dość niską granicę, którą należy bezwzględnie wykorzystać kupując odpowiedni sprzęt.