Pranie tapicerki jest opłacalne

Zdecydowałem się na otworzenie firmy. Byłem zarejestrowany w urzędzie pracy, jednak urząd nie mógł mi zagwarantować stałego zajęcia. Po rozmowie z jedną z urzędniczek dałem się namówić na szkolenie z prowadzenia firmy. Szkolenie było płatne i trwało dwa tygodnie. Muszę przyznać, że nie byłem do końca przekonany kiedy się na niego zapisywałem ale i tak nie miałem nic innego do roboty.

Klienci decydują się na pranie tapicerki

pranie tapicerek ŁódźPostanowiłem skorzystać, tym bardziej że mogłem uzyskać parę groszy i jakiś certyfikat. Zajęcia mnie zaciekawiły. Prowadzone były przez specjalistę, który działał w różnych biznesach. To on namówił mnie żebym napisał biznes plan i postarał się o środki unijne na otworzenie swojej firmy. Od lat myślałem o tym ale bałem się chyba ryzyka, tym bardziej, że nie miałem własnych środków do inwestowania. Chciałem zajmować się praniem tapicerek. W naszej miejscowości nie było takiej firmy. Jeśli ktoś poszukiwał takich usług musiał kontaktować się ze specjalistami z okolicznych większych miejscowości. Uważałem, że pranie tapicerek Łódź będzie strzałem w dziesiątkę. Pan, który prowadził kurs pomógł mi w napisaniu biznes planu. On poświęcał nam naprawdę bardzo dużo swojego czasu. Kilka osób poza mną zdecydowało się na przygotowanie biznesplanu i otworzenie swojej działalności.  W ciągu trzech tygodni miałem kilka spotkań z urzędnikami i ostatecznie udało mi się uzyskać dofinansowanie w kwocie o którą się ubiegałem. Wszystko dokładnie sprawdziłem i przeliczyłem.

Pranie tapicerek jest związane z zakupem odpowiednich maszyn, które ułatwią wykonywanie obowiązków. Chciałem zainwestować w najlepsze urządzenia żeby jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki. Kiedy moja firma zaczęła działać, postanowiłem zainwestować w reklamę. Musiałem poinformować moich przyszłych klientów o moich usługach.