W życiu nie warto się poddawać. Każdą porażkę można przekuć w sukces. Doskonale wiedzą o tym przedsiębiorcy, którzy często wzmagają się z różnego rodzaju wyzwaniami. Jednak odpowiednie nastawienie może zdziałać cuda, nawet przy bolesnym bankructwie.

Ogromny sukces producenta tworzyw sztucznych

tworzywa techniczneWinston Churchil mówił kiedyś na swoim słynnym wystąpieniu przed studentami, aby Ci ngdy w życiu się nie poddawali. Jakże bliskie jest to hasło pewnemu polskiemu przedsiębiorcy, który po dwóch dotkliwych bankructwach, dziś znów święci sukcesy na arenie międzynarodowej. Poprzednie przedsięwzięcia, mimo dobrych rokowań, zakończyły się fiaskiem. Dziś wszystko wskazuje na to, że nowa firma ma przed sobą świetlaną przyszłość. Pierwsza firma, którą założył Polak, zajmowała się produkcją guzików. Druga poszła w kierunku cięcia tworzych sztucznych i ich masowej obróbki. Obecne przedsiębiorstwo jest zbiorem doświadczeń i opiera się na produkcji gablot z pleksji, na które jest najwięcej zamówień, oraz wytwarzaniem innych tworzych sztucznych, mających zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu. Jak podreśla właściciel, porażki nauczyły go spokoju. Obecne przedsiębiorstwo zarządzane jest mądrze, bez nerwowych ruchów. To powoduje jej stabilność, a stabilność przyciąga mocnych kontrahentów. Nie jest istotne tak naprawdę, jaki produkt firma wytwarza, tylko jaki człowiek nią zarządza. Sukces jest bowiem następstwem odpowiedniego myślenia, opartego na wiedzy i doświadczeniu. 

Wytrwałość i umiejętność wyciągania wniosków z nieudanych działań są kluczem do osiągania w życiu sukcesu. Szczególnie liczą sie one w biznesie, gdzie błędy i porażki są naturalną drogą do tworzenia dochodowych firm. Przykład polskiego biznesmena nie jest wyjątkiem, ale warto się na nim wzorować.

Więcej znajdziesz na www.pleksi.com.pl