Jako lekarz zawsze udzielam ludziom jednej i tej samej rady – profilaktyka jest najważniejsza. Nie ma sensu najpierw czegoś psuć po to, by później to naprawiać. Znacznie lepszą metodą jest dbanie o to, by coś nigdy się nie popsuło – dzięki temu unikniemy wielu przykrych konsekwencji.

Warto jest regularnie wykonywać echo serca co jakiś czas

echo serca wykonywane w BydgoszczyW jaki sposób to dokładnie funkcjonuje? Przede wszystkim trzeba wiedzieć, z czym się to wszystko je. Echo serca jest bardzo ważne dla każdego z nas – pozwala ono lekarzowi na wczesne wykrycie ewentualnych problemów z sercem. Wszyscy wiemy jak ważne jest to, by jak najszybciej podjąć leczenie, zamiast pozwalać na to, by dany organ coraz bardziej się psuł. Serce jest z kolei niezwykle ważnym narządem, którego zastąpienie jest niesamowicie trudne. Czasem wcześniejsze podjęcie się problemu pozwoli na naprawę, podczas gdy zwlekanie mogłoby doprowadzić do poważniejszych uszkodzeń. Dlatego właśnie twierdzę, że regularne i profilaktyczne badania są dla nas bardzo pomocne. Z tego co mi wiadomo, echo serca wykonywane w Bydgoszczy nie należy wcale do drogich. Niektórych ludzi to jednak nie zachęca – twierdzą oni, że tak długo, jak wszystko jest dobrze, nie ma sensu się o cokolwiek martwić. Niestety prawda jest taka, że nieraz w momencie, w którym coś zaczyna nas boleć, jest już za późno na standardowe leczenie. Tak samo jest w przypadku zębów – jeśli zabierzemy się za nie gdy dziura jest mała, wszystko stanie na standardowym leczeniu. Jeśli będziemy zwlekać, będziemy mieli do wyboru albo wyrywanie, albo znacznie droższe i boleśniejsze leczenie kanałowe.

Osobiście bardzo dbam o stan własnego zdrowia. Być może jest mi łatwiej ponieważ na co dzień mam do czynienia z przypadkami zaniedbania i odwlekania niezbędnych wizyt. Dlatego radzę wszystkim – dbajcie o siebie, ponieważ zdrowie jest najważniejsze.