Bandownica służy do owijania różnych ładunków taśmą polipropylenową. Jest to urządzenie niezbędne w magazynach różnych przedsiębiorstw. Z bandownic korzystają różne gałęzie przemysłu – meblowy, kamieniarski, brukarski, opakowaniowy i nie tylko.

Zabezpieczanie ładunków taśmą polipropylenową z bandownicy automatycznej

automatyczna bandownicaNajczęściej stosowane są one do opakowywania produktów. Bandownice wykorzystują taśmy polipropylenowe. Są to taśmy, które idealnie dopasowują się do różnych materiałów. Taśmy polipropylenowe to doskonała alternatywa dla taśm stalowych, z których korzystanie wcale nie jest tak wygodne. Oszczędności wynikające ze stosowania taśm polipropylenowych w opakowywaniu produktów mogą wynieść nawet 70%, co tym bardziej przekonuje do korzystania z taśm PET. Taśmy nadają się bardzo dobrze do spinania ładunków ciężkich i rozprężonych. Urządzenie jakim jest automatyczna bandownica pozwala na dokładne dopasowanie taśmy do danej powierzchni. Taśmy polipropylenowe stosowane w bandownicach mają szczególną cechę, jaką jest pamięć elastyczna. Oznacza to, że taśma zachowuje swoje naprężenie, nawet jeśli dojdzie do obkurczenia czy rozprężenia materiału. Sprawdza się to np. przy spinaniu materiałów drewnianych np. bali drewnianych. Wiadomo, że z czasem drewno wysycha i zmienia swoją objętość. Nie zagraża to jednak taśmie, która cały czas dostosowuje swoje naprężenie do konkretnego ładunku. Taśmy cały czas będą stabilizować ładunek.

Poza tym bandownice i taśmy polipropylenowe znajdują także zastosowanie w przemyśle budowlanym, gdzie jak wiadomo, bardzo często trzeba zabezpieczać konkretne ładunki. Taśma chroni też przed różnymi czynnikami zewnętrznymi, uszkadzającymi. Efektywność taśmy polipropylenowej z bandownicy jest naprawdę wysoka. Dodatkowo za pomocą bandownicy można zabezpieczyć bloczki betonowe, pustaki i inne materiały.