Podobno już po dwudziestym piątym roku życia liczba włókien kolagenowych spada. W skutek tego skóra staje się bardziej wiotka i zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. Na szczęście dzisiejsza medycyna estetyczna ma na to sposoby. 

Zabiegi kolagenowe preparatem linerase

lineraseDla wielu kobiet zmarszczki, utrata jędrności skóry czy coraz mniej wyrazisty owal twarzy to problemy, z którymi ciężko się pogodzić. Nie da się zatrzymać upływającego czasu, jednak warto o siebie zadbać i poszukać rozwiązań, które mogłyby te zmiany zniwelować lub chociaż zatrzymać. Za utratę elastyczności skóry odpowiadają w głównej mierze włókna kolagenowe, które z wiekiem stają się coraz słabsze, a organizm produkuje ich z roku na rok coraz mniej. Dlatego też bardzo dobre efekty dają zabiegi z użyciem kolagenu.  Jednym z lepszych produktów tego typu jest atelokolagen linerase. Stosuje się go na skórę twarzy, dekolt, szyję, a także na brzuch i uda. Pomaga nie tylko w likwidowaniu zmarszczek, ujędrnianiu i poprawianiu elastyczności skóry, ale może też leczyć rozstępy czy pomóc się pozbyć blizn. Jego dużą zaletą jest biodegradowalność, dzięki czemu jest nie tylko bezpieczny dla środowiska, ale przede wszystkim dla pacjentek, które praktycznie nie musza się martwić o reakcje alergiczne po zabiegu. Preparat wprowadza się w skórę za pomocą cienkich i bardzo krótkich igieł. Ilość i częstotliwość zabiegów zależy od indywidualnych potrzeb i jest bezpośrednio ustalana z lekarzem. Podczas konsultacji warto też dowiedzieć się o przeciwwskazania, a są nimi np. ciąża, cukrzyca czy choroby autoimmunologiczne.

Zabiegi z użyciem preparatu linerase charakteryzują się nie tylko dużą skutecznością w redukcji zmarszczek i blizn, ale i bezpieczeństwem stosowania. Pamiętajmy jednak, że bardzo ważne jest, aby zabieg przeprowadzał profesjonalista.