Srebro koloidalne znajduje co raz to więcej zastosowań. Jednak nie da się ukryć, że dziedziną, w której srebro koloidalne jest stosowane najszerzej będzie kosmetologia. Oczywiście jeśli znamy właściwości srebra koloidalnego, nie jest to dla nas żadne zaskoczenie. Warto dowiedzieć się kilka podstawowych informacji na temat srebra koloidalnego i potrafić wykorzystać jego działanie w praktyczny sposób.

Jakie właściwości ma srebro koloidalne?

znakomitej jakości srebro koloidalneJak poradzono sobie z jego wdrożeniem do świata kosmetyków? Oczywiście warto będzie zacząć od tego, że srebro koloidalne to doskonały środek o właściwościach antybiotycznych. Warto zatem umiejętnie połączyć srebro z kremami. Zdajemy sobie sprawę z tego, że faktycznie krem z dodatkiem srebra koloidalnego będzie miał właściwości antybakteryjne. Te kremy są stosowane u osób zwłaszcza posiadających problem z trądzikiem czy też borykających się z alergiami skórnymi. O jakiej właściwości należałoby jeszcze w tym miejscu wspomnieć? Oczywiście nie można nie zauważyć, że znakomitej jakości srebro koloidalne jest stosowane w kosmetologii również ze względu na swoje właściwości utrwalające. Znaleziono powiązanie pomiędzy jego właściwościami biobójczymi, a tym, że może spełniać funkcję naturalnego konserwantu używanego do kremów. Dzięki temu krem ma jak najbardziej naturalny skład a przy tym posiada specjalne właściwości. Nie można zaprzeczyć, że faktycznie srebro koloidalne odnalazło swoje miejsce w dziedzinie kosmetologii. Jednak nie powinniśmy zapominać również o tym, że dzięki swoim właściwością będzie również atrakcyjnym składnikiem w medycynie.

Czy warto zatem wziąć pod uwagę srebro koloidalne jako swój nowy składnik kosmetyczny? Na pewno nie powinniśmy sami eksperymentować ze wzbogacaniem kosmetyków w srebro. Jednak skorzystanie z gotowych, przygotowanych na przykład w aptece mieszanej może być zdecydowanie dobrym pomysłem. Może okaże się, ze srebro koloidalne pomogło?