Jednym z ostatnich trendów na polskim rynku jest termoizolacji wykonywana przy pomocy pianki poliuretanowej. Taka pianka PUR nakładana jest na daną powierzchnię w postaci natrysku. Najpierw trzeba jednak wybrać konkretny rodzaj pianki, bo na rynku materiałowym dostępne są pianki otwarto- i zamkniętokomórkowe.

Instalacja bezpiecznej i ekologicznej pianki PUR

ocieplanie poddasza pianką białystokCharakteryzują się one nieco innymi parametrami, ale zasada ich działania jest praktycznie taka sama. Pianka poliuretanowa ma chronić budynek przed utratą ciepła. Za pomocą pianki można ocieplać nie tylko ściany, ale także poddasza. Okazuje się, że jest to bardzo dobry materiał do izolacji poddasza, bo to właśnie na poddaszu gromadzi się najwięcej ciepłego powietrza. Jeśli ciepłe powietrze będzie uciekać przez dach na zewnątrz budynku, to system ogrzewania na pewno nie będzie wydajny. Dlatego tak ważne jest ocieplanie poddasza pianką białystok – zajmują się tym profesjonalne firmy, które są w stanie ocieplić całe poddasze nawet w ciągu jednego dnia. Transport materiału nie sprawia żadnego problemu. Pianka, która nie ma kontaktu z wolnym powietrzem, ma po prostu postać płynną. Dopiero na powietrzu pianka zwiększa znacznie swoją objętość i wypełnia wolne przestrzenie. Dlatego pianka bardzo dobrze nadaje się do ocieplania poddasza – wejdzie w każdy zakamarek, przez co nie pozostaną żadne wolne punkty (szpary, przez które ciepłe powietrze mogłoby uciekać na zewnątrz).

Wiadomo też, że pianka poliuretanowa jest rozwiązaniem ekologicznym i bezpiecznym. Pianka zwiększa bezpieczeństwo budynku w trakcie pożaru, ponieważ jest materiałem niepalnym. Warstwy, które znajdują się pod taką pianką PUR będą o wiele dłużej chronione, a ogień nie będzie się tak szybko rozprzestrzeniał. Pianki nie wydzielają związków, które mogłyby powiększać dziurę ozonową.