Trzy fazy korzystania z sauny parowej

 

Korzystanie z sauny parowej nie jest zabiegiem składającym się tylko z jednej części. Przeciwnie – prawidłowe korzystanie z sauny parowej zawiera aż 3 elementy, które należy wykonać kolejno po sobie. Pobyt w saunie można więc podzielić na 3 konkretne fazy.

Temperatura i wilgotność panujące w saunie parowej

sauna parowa producentPierwszą fazą jest przebywanie w saunie parowej przez 15 minut w temperaturze 50 stopni Celsjusza. Jest to tylko wstęp do znacznie wyższej temperatury. Kolejne 15 minut spędza się w temperaturze aż 70 stopni Celsjusza. Tak wysokie temperatury wykluczają z korzystania z sauny parowej osoby, które mają problemu z układem sercowo-naczyniowym czy oddechowym. Wszyscy inni mogą swobodnie korzystać z sauny i czerpać z jej korzyści. W drugiej fazie korzystania z sauny parowej dochodzi do schłodzenia ciała. Po schłodzeniu ciała przechodzi się do innego pomieszczenia, w którym wilgotność wynosi aż 90%. W tym pomieszczeniu gorące kamienie polewa się wodą. Użytkownik sauny powinien spełnić w pomieszczeniu z parą około pół godziny. Zapewne sauna parowa producent ma w ofercie sauny, w których korzysta się tylko z jednej fazy – najczęściej łączy się fazę pierwszą z drugą, a więc spędza się czas w gorącym pomieszczeniu, a do tego wypełnionym parą wodną. Faza trzecia jest ostatnim etapem korzystania z sauny parowej. Na zakończenie, w tej właśnie fazie, należy wziąć chłodny prysznic, a następnie otulić się prześcieradłem i w ten właśnie sposób relaksować się przez co najmniej godzinę.

Jak widać, korzystanie z sauny parowej jest profesjonalnym zabiegiem SPA, który wcale nie trwa krótko. Jest to idealny sposób na zrelaksowanie się po ciężkim dniu pracy. Warto korzystać z sauny parowej przynajmniej raz w tygodniu, by w ten sposób rozluźnić całe ciało. Wilgotność w saunie parowej może wynosić nawet do 100%.