Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest do wykonywania zabiegu określanego skrótem PRP. Skrót ten pochodzi z języka angielskiego i oznacza Platelet Rich Plasma. Inne znane nazwy to wampirzy lifting. Niektórzy też nazywają ten zabieg mezoterapią krwią.

Wskazania do wykonywania zabiegu z osoczem bogatopłytkowym – rewitalizacja skóry

osocze bogatopłytkowe toruńJedno jest pewne – jest to bardzo dobry sposób na rewitalizację skóry i jej biostymulację. Głównym zadaniem osocza jest działanie liftingujące. Skóra ma stać się świeża, jędrna, ma wyglądać po zabiegu znacznie lepiej, młodziej. Skóra stymulowana jest przez osocze do regeneracji, dlatego osocze wykorzystywane jest do usuwania przebarwień, blizn potrądzikowych i nie tylko. Zwiększa się zarówno elastyczność jak i napięcie skóry. Panie decydują się na zabieg z osoczem bogatopłytkowym głównie w celu zredukowania zmarszczek i bruzd na twarzy. Z pewnością osocze bogatopłytkowe toruń to zabieg, który przyniesie zauważalne rezultaty. Przyspieszone zostają procesy gojenia się skóry. Skóra odzyskuje swój naturalny blask, koloryt. Nazwa wampirzy lifting nie wzięła się znikąd. Osocze to część płynna krwi. Najpierw pobierana jest krew od osoby, która chce wykonać na sobie taki zabieg. Nie trzeba pobierać dużych ilości krwi. Krew po pobraniu zostaje odwirowana. Wszystko po to, by oddzielić elementy morfotyczne, czyli komórki krwi od części płynnej krwi. Oddzielone zostają erytrocyty, płytki krwi, leukocyty.

Jest wiele wskazań do wykonania zabiegu z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego. Na pewno warto zdecydować się na zabieg w przypadku zauważenia oznak starzenia się skóry. Jeśli pojawiają się na niej zmarszczki, fałdy, skóra traci blask i koloryt, to na pewno warto poddać ją rewitalizacji osoczem. Zabieg można stosować nawet na skórze wrażliwej, skłonnej do alergii. Własne osocze nie jest w stanie uczulić osoby poddającej się zabiegowi.