Wybór paneli podłogowych

Mało kogo stać na podłogi z drewna – jest ono stosunkowo drogim rozwiązaniem, szczególnie gdy nie chcemy wybierać materiału niskiej jakości, ale taki, który przetrwa wiele lat. Do tego koszt odnowienia takiej podłogi wcale nie jest niski. Na szczęście mamy alternatywę w postaci paneli podłogowych.

Ładne panele podłogowe

panele podłogowe dąb naturalnyPanele stosowane są od wielu lat. Ich wygląd w tym czasie ulegał sporym zmianom: producenci dbają o coraz wyższą jakość i ich produkty mają bardzo naturalnie wyglądające wzornictwo. Coraz lepiej udają one podłogi drewniane, są jednak od nich zdecydowanie tańsze i zostawiają większe możliwości aranżacyjne. Po kilku latach, jeśli dana podłoga się nam znudzi, niewielkim kosztem możemy ją wymienić na nową. Montaż paneli jest bardzo łatwy i możemy sobie z tym bez problemu poradzić sami. Przeważająca większość to tak zwane podłogi pływające, czyli łączone ze sobą na krawędziach (zwykle na pióro i wpust), ale nie klejone do podłoża. Pod panelem umieszcza się wygłuszający podkład, który pełni też rolę termoizolacyjną. W ofercie producentów znajdziemy ogromny wybór wzorów paneli. Popularnością cieszą się różne odmiany dębu. Dlaczego? Drzewo to ma ładny kolor i usłojenie, dzięki czemu panele podłogowe dąb naturalny świetnie prezentują się we wnętrzach. Poza panelami ze wzorem „świeżych” desek można znaleźć także różne odmiany kolorystyczne, panele wyglądające na stary dąb i wiele innych. Dzięki temu każdy znajdzie panele dla siebie.

Jeśli chodzi o ich trwałość, to panele spokojnie zniosą przynajmniej kilka lat użytkowania. Przy zakupie zwróćmy uwagę na ich klasę ścieralności – w domowych warunkach najlepiej sprawdzą się panele AC3 i AC4, które są odpowiednio wytrzymałe. Są nieco droższe niż panele niższych klas, ale to opłacalny zakup.