Wydajne promienniki podczerwieni

W naszych domach większość z nas posiada centralne ogrzewanie, które jest opierane o spalanie węgla lub też drewna opałowego w kotle znajdującym się w kotłowni. Takie rozwiązania nie są oczywiście złe ale jedynie dobrze sprawdzą się one w przypadku ogrzewania stosunkowo małych pomieszczeń. Gdybyśmy chcieli ogrzewać tą metodą duże obiekty to już pojawiłyby się pewne problemy. Warto wówczas zastosować inne rozwiązanie.

Skuteczne ogrzewanie podczerwienią

promienniki ciepła na podczerwieńOgrzewanie dużych obiektów przemysłowych często jest dość sporym problemem, z którym jednak jakoś muszą sobie przedsiębiorcy radzić. Niektórzy z nich stosują w swoich zakładach elektryczne nagrzewnice. Nie jest to rozwiązanie w pełni złe ale jednak żeby można było uzyskać satysfakcjonujący efekt to takie nagrzewnice w zimie musiałyby działać niemalże bez przerwy. W związku z tym warto pomyśleć o zastosowaniu urządzeń jakimi są nowoczesne promienniki ciepła na podczerwień. Urządzenia tego typu występują w zasadzie w trzech wersjach. Można spotkać się z promiennikami gazowymi, elektrycznymi czy też ceramicznymi. Zdecydowanie najbardziej popularne są jednak promienniki zasilane energią elektryczną. Takie urządzenia są w stanie działać naprawdę skutecznie i doskonale sprawdzą się wszędzie tam gdzie zawodzą tradycyjne rozwiązania. W przypadku ogrzewania promiennikami jest tak, że nie dochodzi do ogrzewania powietrza jakie znajduje się w pomieszczeniu.

Podczerwień wykorzystywana w ogrzewaniu wnika wgłąb naszego ciała na głębokość około czterech centymetrów. Taka głębokość zdecydowanie wystarczy by podczerwień mogła skutecznie nasze ciało ogrzewać. Obecnie promienniki zarówno w wersji gazowej jak i elektrycznej są często wykorzystywane chociażby do ogrzewania kościołów oraz oczywiście zakładów przemysłowych.