Wygodne szafy lekarskie

Nowy gabinet wymagał nowego wyposażenia, gdyż wielokrotnie słyszałem opinie pacjentów iż nowoczesna i dobrze wyposażona sala znacznie poprawia samopoczucie podczas wizyt u lekarzy. W starym ośrodku nie wymieniano mebli lekarskich od kilkunastu lat, a z racji zużycia z czasem, zaczęły one wyglądać bardzo nieatrakcyjnie.

Nowoczesne szafy do gabinetu lekarskiego

przeszklona szafa lekarskaNowy gabinet miał być urządzony profesjonalnie i bardzo nowocześnie, z myślą o komforcie i zadowoleniu klientów. Jednym z bodaj najbardziej wyeksponowanych elementów nowego umeblowania miała być przeszklona szafa lekarska, która miała służyć nie tylko jako element wystroju, ale również jako miejsce do przechowywania najbardziej potrzebnych preparatów. W przeciwieństwie do starych, metalowych szaf, wyglądających niczym meble warsztatowe z niewielkimi szybami, nowa szafa była wykonana w połowie ze szkła, z całkowicie przeźroczystą górną częścią, w której można było wygodnie eksponować różne rodzaje leków i preparatów. Taka ekspozycja dodawała profesjonalnego wyglądu do każdego gabinetu, aczkolwiek umożliwiała również szybkie znalezienie potrzebnego leku. Dolna część, składająca się z szuflad i bardzo pojemnych półek z wieloma przegrodami służyła za miejsce do przechowywania większej ilości danych preparatów, i okazała się niezwykle wygodna, gdyż w razie potrzeby można w niej było składować bardzo duże ilości preparatów używanych podczas zabiegów, ale również narzędzia i akcesoria medyczne.

Niewątpliwą zaletą owej szafy była również jej niewielka waga, gdyż w większości wykonana była z tworzyw sztucznych i szkła. Mogła być więc usytuowana z łatwością w każdym gabinecie, a zmiana miejsca podczas ewentualnych przemeblowań czy remontów nie stwarzała najmniejszego problemu.